П`ятниця, 29.03.2024, 18:32

Головна » 2015 » Листопад » 12 » Акція по збору відпрацьованих батарейок
Акція по збору відпрацьованих батарейок

В бібліотеці-філії для юнацтва діє акція по збору відпрацьованих батарейок. Кожен бажаючий може принести з дому відпрацьовані батарейки та помістити їх до еко-контейнера, що знаходиться в бібліотеці. У подальшому, зібрані  батарейки будуть відправлені на утилізацію.
Не будьте байдужими! Долучайтеся до акції!!!

За даними фахівців: одна пальчикова батарейка може забруднити 20 квадратних метрів ґрунту, який у продовж 50 років буде не придатний для ведення сільського господарства , або 400 літрів води, а з урахуванням того, що сміття ще й спалюють, то усі ці токсичні відходи потрапляють у атмосферу. На цих 20 кв. м землі, для прикладу, в середньому ростуть 2 дерева, живуть 2 кроти та один їжак, які можуть загинути. А якщо кинути 2-3 батарейки у ставок з коропами, то через деякий час риба у водоймі водитися перестане.
Небезпека батарейки для здоров’я та життя людини.
Ртуть і кадмій, які входять до складу батарейок, потрапивши з водою в людський організм, руйнують нирки, нікель і кобальт - пошкоджують нервову систему.
Накопичення хімічних елементів у внутрішніх органах людини призводить до розвитку різних захворювань. З елементів найбільше в організмі людини накопичуються кадмій, хром - в нирках, мідь - у шлунково-кишковому тракті, ртуть - у центральній нервовій системі, цинк - в шлунку, руховому апараті.
Ртуть, свинець та кадмій не виводяться з організму і мають здатність накопичуватись в кістках та тканинах.
Ртуть. Вражає кровотворну, ферментну, нервову системи і нирки. В організмі ртутні сполуки проникають у різні органи і тканини, але найбільше їх виявляють у крові, печінці, нирках і головному мозку. Свинець. Накопичується в кістках у вигляді нерозчинної сполуки, що не має безпосередньої отруйної дії. Однак під впливом певних умов запаси свинцю стають мобільними, він переходить у кров і може викликати отруєння, навіть у гострій формі.
Кадмій. Елемент високої токсичності. Він блокує роботу низки важливих для життєдіяльності організму ферментів. Крім того, кадмій вражає печінку, нирки, підшлункову залозу, здатний викликати рак легенів. Варто також зазначити, що солі кадмію володіють мутагенними і канцерогенними властивостями, і становлять потенційну генетичну небезпеку.

Категорія: Заходи 2015 року | Переглядів: 603 | Додав: jun-biblioteka | Рейтинг: 0.0/0
«  Листопад 2015  »