Четвер, 28.03.2024, 11:13

Головна » 2018 » Березень » 27 » Бібліомандрівка "Книга від витоків до наших днів"
Бібліомандрівка "Книга від витоків до наших днів"

27 березня, студенти Калуського політехнічного коледжу здійснили бібліомандрівку «Книга від витоків до наших днів».

Працівники бібліотеки-філії для юнацтва, за допомогою слайд-презентації, повели їх різними періодами історії книги. Присутні побували в печері Ласко (Франція), де знайдено найвідоміші зразки наскельних малюнків. В Україні найдавнішими вважаються наскельні малюнки поблизу міста Мелітополя на Запоріжжі, де розташований Національний історико-археологічний заповідник «Кам’яна Могила». Студенти змогли переглянути відеосюжет про цей заповідник. Ведучі розповіли також про надзвичайно цікаве письмо вампум, використовуване північноамериканським плем’ям ірокезів. Віртуально побувавши у 3-тьому тисячолітті до нашої ери серед вавилонян та ассирійців, учасники мандрівки дізналися, що древні виготовляли перші книги із м’якої глини. Перемістившись у Стародавній Єгипет, мандрівники ознайомились із процесом виготовлення папірусу з трав’янистої багаторічної болотяної рослини – осоки папірусної. Молодь побувала також у місті Пергам (нині Бергам у Туреччині), де книги почали писати на листах пергаменту, також у Стародавньому Китаї, де винайшли папір, приблизно у 105 році нашої ери.
І, звичайно, подорожуючі відвідали давню Київську Русь, де побачили написи наших пращурів на пергаменті та бересті. Засновником книгодрукування в Україні став Іван Федоров. У 1574 році у м. Львові він видав перший східнослов‘янський «Буквар» та першу друковану книгу «Апостол» .
Юні мандрівники побували також у Києво-Печерській лаврі в Музеї книги і друкарства України, Музеї мікромініатюр, в якому знаходиться одна з найменших книжок – томик віршів Тараса Шевченка «Кобзар», який створив майстер мікромініатюр Микола Сядристий. Книжка складається з 12 сторінок, кожна площею 0,6 мм². Перегортати сторінки можна тільки загостреним кінцем людської волосини. Зшита вона павутинкою, а обкладинка зроблена з пелюстки безсмертника. На обкладинці – портрет поета та зображення хати, де він народився.
Подорож завершилася XXI століттям, ознаками якого в історії книгодруку стали поява книг на непаперових носіях інформації та створення нових форм бібліотек – медіатек.

Дивіться також фото заходу.

Категорія: Заходи 2018 року | Переглядів: 508 | Додав: jun-biblioteka | Теги: Бібліомандрівка | Рейтинг: 0.0/0
«  Березень 2018  »