П`ятниця, 29.03.2024, 12:46

Головна » 2016 » Квітень » 24 » Екологічна година «Тривожні дзвони Чорнобиля»
Екологічна година «Тривожні дзвони Чорнобиля»
26 квітня - 30 років від дня катастрофи на атомній електростанції в Чорнобилі

Наближається трагічна річниця аварії на ЧАЕС, яка сталась 30 років тому.
21 квітня у приміщенні бібліотеки-філії для юнацтва відбулась зустріч учнів 8-Г класу НВК «ЗОШ ІІ-ІІІ ступенів №10-ліцей» з ліквідаторами трагедії з Калуша.

Голова обласного об’єднання «Прикапатбат Чорнобиль», заступник командира батальйону Ярослав Олійник та воїн батальйону Сергій Мельник поділилися спогадами, розповіли про труднощі, з якими їм довелось стикнутись під час знаходження в зоні ядерного лиха, про героїзм звичайних людей. Вони також коментували кадри з документальної стрічки про перебування у радіаційному полоні спеціально мобілізованого Івано-Франківського обласного військового підрозділу протипожежної безпеки. Особливо молодь схвилювали кадри про Валерія Зекова, який залишився без ніг. Вразило також інтерв’ю з Михайлом Біланчуком. У Михайла,  здавалось, взагалі не було шансу вижити, але, після обіцянки Богові у разі чуда всім розповідати про цей порятунок, йому було даровано ще багато років життя. Наші гості з болем згадали передчасно померлих товаришів.
Краяни-чорнобильці прагнуть і зараз допомагати один одному. Не полишають родини побратимів наодинці з їх проблемами. У дні прибуття в зону відчуження (18 липня) та повернення додому (3 вересня) щорічно скликають урочистий збір батальйону.

Ярослав Олійник побажав, щоб жах чорнобильської катастрофи назавжди залишився у минулому й ніколи не повторився.
Присутні були щиро вдячні Ярославу Олійнику і Сергію Мельнику за сердечну та правдиву розповідь про дні чорнобильських випробувань, які стали для прикарпатців школою мужності, самопожертви, утвердження відповідальності, а головне відчуття самоповаги і взаємовиручки.

Категорія: Заходи 2016 року | Переглядів: 464 | Додав: jun-biblioteka | Рейтинг: 0.0/0
«  Квітень 2016  »