П`ятниця, 26.04.2024, 00:51

Головна » 2015 » Серпень » 22 » Фольклорно-етнографічна розвага «Яблуневий спас»
Фольклорно-етнографічна розвага «Яблуневий спас»
19 серпня - Преображення Господнє (Яблуневий Спас)

Минулої неділі на площі біля ТЦ «Прометей» бібліотекарі вирішили оригінально провести марафон літнього читання, щоб він відвідувачам запам'ятався. Всі бажаючі дізналися про християнське свято Преображення Господнього (Яблуневий Спас), яке святкують щорічно 19 серпня.
Головним його обрядом є освячення плодів і злаків у церквах. За народними прикметами, Яблуневий Спас означає настання осені і перетворення природи. Прийнято вважати, що ночі після Спаса стають набагато холоднішими.
На користувачів літнього читального залу чекала яскрава виставка-інсталяція «Прийшов Спас – пішло літо від нас». Видання про народні звичаї та традиції представлені на виставці розповідали про різні назви свята Спаса, його історію, особливості цього свята та народні прикмети на Спаса.

Ознайомившись з літературою, відвідувачі дізналися, що раніше до Спаса не дозволялося їсти яблука і страви з яблук, а ось в цей день, навпаки, заведено зривати і освячувати яблука та інші фрукти нового врожаю.
Бібліотекарі запропонували дорослим відвідувачам прочитати новелу М.Коцюбинского «Цвіт яблуні», сучасний роман Г.Вдовиченко «Пів’яблука», або сучасні детективи М. Сєрової, Д. Донцової, Т. Луганцевої – в них також згадуються яблука.
Усі із задоволенням пригощалися червонобокими соковитими яблуками, малювали кошики з яблуками, грушами та виноградом; брали участь у вікторині та розгадуванні загадок; змагалися, хто назве більше різних страв і напитків, які можна приготувати з яблук.

Сподіваємось, що нам вдалося залишити у всіх відвідувачів позитивні враження від цікавого та пізнавального святкування.
Ось так провели відвідувачі літнього читального залу ще один спекотний день - дізналися багато цікавого, пригостилися соковитими яблуками і здоров’ям запаслися.
Категорія: Заходи 2015 року | Переглядів: 571 | Додав: jun-biblioteka | Теги: літній читальний зал, Яблуневий Спас | Рейтинг: 0.0/0
«  Серпень 2015  »