П`ятниця, 19.04.2024, 17:36

Головна » 2013 » Червень » 30 » Година пам’яті «Ніч сколихнулась вибухами бою...»
Година пам’яті «Ніч сколихнулась вибухами бою...»
22 червня – День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні

22 червня - відповідно до Указу Президента України від 17 листопада 2000 року з метою всенародного вшанування пам'яті українців, загиблих під час Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років, їх подвигу та жертовності щороку в нашій державі відзначається День скорботи і вшанування пам'яті жертв війни в Україні.
Напередодні цього дня в бібліотеці-філії для юнацтва провідний методист центральної бібліотеки Калуської міської ЦБС Віра Кушлик та провідний бібліограф центральної бібліотеки Микола Когут розповіли про трагічні сторінки історії, що увійшли у життя мільйонів українців. У цей день розпочалася найжахливіша війна в історії нашого народу, яка забрала життя кожного п'ятого співвітчизника. День початку війни став в Україні історичним днем глибокої скорботи.
Для українського народу війна розпочалася ще з березня 1939 року - із нападу Угорщини на Карпатську Україну та першого вересня того ж 1939-го року, коли фашистська Німеччина кинула свої війська на Польщу. А Галичина до вересня 1939 року входила в склад Польської держави, тому бої долинали до наших теренів.
Двічі (у 1941 та 1943-1944 роках) прокотилася війна вогненним смерчем Україною. Спопеляючою блискавицею пронизала вона людські серця і душі, опалила кожну українську сім'ю та оселю, не одне життя...
Понад 40 місяців - з червня 1941 по жовтень 1944 року - палахкотіла на українській землі Велика Вітчизняна війна. Лилася кров, плюндрувалися матеріальні й культурні цінності, духовні надбання нашого народу. В бій ішли мобілізовані й добровольці; чоловіки і жінки; люди різних поколінь, національностей та професій.
Події радянсько-німецької війни 1941-1945 років не перестають вражати нас силою народного духу, величчю подвигу мільйонів, що піднялися на захист Батьківщини, своїх осель і родин.
Своїми спогадами з присутніми поділився калушанин, учасник Другої світової війни Іван Михайлович Ардан, який сам дивом тричі не загинув, який бачив жахіття фашистських концентраційних таборів.

Про Велику Вітчизняну війну створено тисячі книг, кінофільмів, картин та пісень. Однак тема героїзму українського народу в роки війни нескінченна, бо має вічне джерело, витоки якого - у народній пам'яті. Ця пам'ять незгасна - вона у наших серцях.

Дивіться відеосюжет години пам'яті.

Категорія: Заходи 2013 року | Переглядів: 611 | Додав: jun-biblioteka | Теги: Велика Вітчизняна війна, година памяті | Рейтинг: 0.0/0
«  Червень 2013  »