П`ятниця, 19.04.2024, 09:44

Головна » 2014 » Червень » 19 » Година права «Дитинства чудова пора»
Година права «Дитинства чудова пора»
1 червня - Міжнародний день захисту дітей

Щороку в перший день літа відзначається Міжнародний день захисту дітей - прекрасне свято радості та надії. Адже саме в дітях ми хочемо бачити здійснення своїх мрій і сподівань. Прагнемо, щоб вони росли здоровими та радісними, прославляли свої родини і рідний край.
Цікаво відбулося дитяче  свято в бібліотеці-філії для юнацтва, на яке завітали учні з оздоровчого літнього табору.  Ведучі заходу завідувач бібліотеки Олександра Сокульська та бібліотекар читального залу Леся Кадоб’янська розповіли про історію виникнення свята.

Свято всіх дітей — одне з найстаріших міжнародних свят. Рішення про його проведення прийняла Міжнародна демократична федерація у листопаді 1949 року.
Перший день захисту дітей відзначили у 1950 році. Підтримала цю ідею Організація Об'єднаних Націй і проголосила захист прав, життя та здоров'я дітей одним із пріоритетів своєї діяльності.
Свято дитинства відзначають в Україні з 1998 року. Але найвизначнішим став саме 1989 рік. 20 листопада 1989 року на 44-й сесії Генеральної Асамблеї ООН була прийнята Конвенція прав дітей усього світу. Конвенція - це міжнародна угода. У ній держави беруть зобов'язання дотримуватися прав кожної дитини. І наша держава також підписалася під цим документом, а отже, пообіцяла світові піклуватися про своїх маленьких громадян.
Детальніше про свої права та обов’язки діти мали змогу дізнатися, переглянувши відео-презентації «Великі права маленької людини».
Після перегляду презентації діти взяли участь в «Казковій правовій вікторині» і на прикладі героїв відомих казок (Попелюшки, Червоної Шапочки, Гаррі Поттера та ін.) намагалися пояснити статті Конвенції про права дитини.

Також всі учасники свята на пелюстках ромашки написали права дітей, які вони запам’ятали. Ці ромашки прикрасили «Правовий кошик».
День захисту дітей – це не тільки веселе свято для самих дітей, це і нагадування суспільству про необхідність захищати права малечі, щоб усі діти росли щасливими, вчилися, займалися улюбленою справою і в майбутньому стали хорошими батьками і громадянами своєї країни.

Категорія: Заходи 2014 року | Переглядів: 559 | Додав: jun-biblioteka | Теги: День захисту дітей | Рейтинг: 0.0/0
«  Червень 2014  »