П`ятниця, 19.04.2024, 09:49

Головна » 2017 » Березень » 23 » Година спілкування «Мій світ поезії»
Година спілкування «Мій світ поезії»
21 березня - Всесвітній день поезії

21 березня, в рамках засідання молодіжного клубу «СОВА», бібліотека-філія для юнацтва зібрала юних поціновувачів поетичного слова на годину спілкування «Мій світ поезії».
Модератори зустрічі – фахівці ЦСССДМ Зоряна Рудобашта та Наталія Смаль – в ненав’язливій та цікавій формі ознайомили присутніх з історією свята, допомогли їм доторкнутися до незнищенного життєдайного джерела поезії. Молодь активно спілкувалася з фахівцями соціальної роботи та гостями зустрічі – поетами Іриною Червінською та Наталією Паньків. Прозвучало багато цікавих запитань. Ірина Червінська поділилася спогадами про перші кроки на поетичній ниві, пояснила про труднощі написання поезії верлібром, про неможливість встановлення якоїсь системи для творця: адже можна писати вірші мало не щодня, або ж не писати і до півроку. І, звичайно, шановні майстри слова познайомили присутніх зі своєю творчістю, зачитавши власні поезії.

Юні любителі поетичної творчості також з захопленням декламували рядки творів відомих українських поетів-класиків та сучасних молодих поетів, які їм особливо припали до душі. Прозвучали також вірші, перекладені на українську мову з інших.
Молодь та гості разом поринули у неповторний світ поезії, що вчить тонко сприймати красу, осмислювати навколишню дійсність, співпереживати, щоб ніколи не зачерствіли почуття. Читаючи поетичні рядки, ніби поринаєш в чарівний світ, прагнеш відірватися від сірої буденності, відпочити душею.
Особливо цікавими для любителів поезії виявились поетичні конкурси-розваги, де вони намагалися проявити свій поетичний талант.

З нагоди Всесвітнього дня поезії бібліотечними працівниками організована книжкова виставка «ПОЕЗІЯ – СЛОВО! ПОЕЗІЯ – ПІСНЯ! ПОЕЗІЯ – ВІЛЬНА ДУША!» Представлена на ній література знайомить відвідувачів книгозбірні з бунтівним закликом Т. Шевченка і молотом великого Каменяра І. Франка, з твердим, але водночас ніжним словом Лесі Українки.
Калущина дала Україні ціле гроно талановитих митців слова. Саме цим особистостям присвячений розділ виставки «Калущина на поетичному небосхилі».
Молодість і поезія йдуть пліч-о-пліч: почуття – яскраві, кров – гаряча, і всі враження хочеться висловити метафорами та епітетами. З сучасними молодими поетами-краянами знайомить виставковий розділ «Молода поезія Прикарпаття».
У всі віки поети оспівували найчистіше і найсвятіше почуття, яке звеличувало людину і робило її найщасливішою. Коханню присвячений розділ «Поезія єднає серця».
Розділ «Українська пісня – справжня поезія серця і душі», де представлені  твори, покладені на музику, допоможе полинути у чудовий світ, у якому словесна та звукова музи сплели нев’янучий вінок любові та краси.

Дивіться відеосюжет про годину спілкування.

Категорія: Заходи 2017 року | Переглядів: 743 | Додав: jun-biblioteka | Теги: Ірина Червінська, день поезії, Наталія Паньків | Рейтинг: 0.0/0
«  Березень 2017  »