Четвер, 25.04.2024, 13:31

Головна » 2016 » Листопад » 29 » Година творчості «Малюємо героїв казки Карла Коллоді «Пригоди Піноккіо»
Година творчості «Малюємо героїв казки Карла Коллоді «Пригоди Піноккіо»
24 листопада -190 років від дня народження Карла Коллоді,
італійського письменника-казкаря

Нещодавно в бібліотеці-філії для юнацтва відбулося засідання хобі-клубу «Стильні фантазії». Зустріч членів клубу була присвячена відзначенню 190-річчю від дня народження Карла Коллоді, італійського письменника-казкаря та 130-річчю з часу написання книги «Пригоди Піноккіо».

Керівник клубу Ганна Мартинюк розповіла усім про історію написання книги «Пригоди Піноккіо», яка одержала світове визнання.
З головним героєм твору першими познайомилися читачі римської «Газети для дітей. Журнальний варіант друкувався під назвою «Історії одного буратіно» (італійською мовою буратіно означає дерев’яна лялька) і за задумом письменника  мав закінчитися смертю героя, якого повісили розбійники. На думку автора це мало бути пересторогою усім неслухняним дітям, але на прохання читачів Коллоді оживив Піноккіо і через три місяці на сторінках  журналу з’явилося продовження його пригод. У новій версії Піноккіо не загинув, а натомість перетворився з дерев'яної маріонетки на справжнього хлопчика.

Остаточний варіант казкової повісті вийшов окремим виданням у 1883 році під назвою «Пригоди Піноккіо, або Історія маріонетки».
Казку було перекладено 87 мовами. Українською мовою книга Коллоді побачила світ у перекладі Ю. Авдєєва 1967 р. під назвою «Пригоди Піноккіо».

Саме про цю книгу, але видану в 1981 році, ділилися враженнями юні члени клубу та із захопленням малювали героїв казки  Карла Коллоді «Пригоди Піноккіо».

Категорія: Заходи 2016 року | Переглядів: 788 | Додав: jun-biblioteka | Теги: Коллоді, Пригоди Піноккіо | Рейтинг: 0.0/0
«  Листопад 2016  »