Четвер, 28.03.2024, 21:00

Головна » 2017 » Грудень » 13 » Година вшанування «У полум’ї Чорнобильського болю»
Година вшанування «У полум’ї Чорнобильського болю»
14 грудня - День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії
на Чорнобильській АЕС

13 грудня на зустріч з ліквідатором наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, Головою обласного об’єднання «Прикапатбат Чорнобиль», заступником командира батальйону Ярославом Олійником завітали учнів 6-В класу ЗОШ №10.
14 грудня в Україні відзначається День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Саме 14 грудня було офіційно повідомлено про завершення будівництва саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком ЧАЕС.

Ведучі години вшанування «У полум’ї Чорнобильського болю» Ганна Мартинюк та Марія Кадоб’янська розповіли про катастрофу, яка вважається найбільшою за всю історію ядерної енергетики, як за кількістю загиблих і потерпілих від її наслідків людей, так і за економічним збитком. Адже в ніч на 26 квітня 1986 року відбувся радіоактивний викид потужністю в 300 Хіросім.
Учасники заходу переглянули кадри документальної стрічки «Долі, обпалені Чорнобилем» про перебування у радіаційному полоні спеціально мобілізованого Івано-Франківського обласного військового підрозділу протипожежної безпеки.

Ярослав Олійником поділився спогадами та розповів про труднощі, з якими їм довелось стикнутись під час знаходження в зоні ядерного лиха, про героїзм звичайних людей. Присутні мали можливість отримати відповіді з перших уст на запитання, які виникали під час зустрічі. Особливо учасників схвилювала болісна згадка п. Ярослава про передчасно померлих товаришів.

Краяни-чорнобильці прагнуть і зараз допомагати один одному. Не полишають родини побратимів наодинці з їх проблемами. У дні прибуття в зону відчуження (18 липня) та повернення додому (3 вересня) щорічно скликають урочистий збір батальйону. На завершення присутні переглянули відеоальбом п. Ярослава про туристичну подорож ліквідаторів-краян «До Сивульських вершин». Присутні були щиро вдячні Ярославу Олійнику за сердечну та правдиву розповідь про дні чорнобильських випробувань.
Велику увагу до себе привернула книжкова викладка «Чорнобильська трагедія в художній літературі».

Переглянути відеорепортаж про захід можна тут.

Категорія: Заходи 2017 року | Переглядів: 525 | Додав: jun-biblioteka | Теги: День вшанування учасників ліквідаці | Рейтинг: 0.0/0
«  Грудень 2017  »