Вівторок, 19.03.2024, 05:29

Головна » 2014 » Лютий » 24 » Година застереження «Домашнє насильство – маштабна проблема суспільства»
Година застереження «Домашнє насильство – маштабна проблема суспільства»

В читальному залі бібліотеки-філії для юнацтва відбулася зустріч учнів 8-Б класу ЗОШ №2 з фахівцями соціальної роботи Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.
Уляна Бялик, Тарас Мельник та Наталія Сенчакович розповіли присутнім про основні форми насильства, куди можна звернутися по допомогу у  випадку проявів насильства та продемонстрували відео-презентацію «Стоп насильству!».

Що таке насильство?
Насильство в сім'ї - будь-які умисні дії фізичного, сексуального, психологічного чи економічного спрямування одного члена сім'ї по відношенню до іншого члена сім'ї, якщо ці дії завдають йому моральної шкоди, шкоди його фізичному чи психічному здоров'ю.
Відповідно до Закону «Про попередження насильства в сім'ї» насильство буває:
фізичне насильство в сім'ї — умисне нанесення одним членом сім'ї іншому члену сім'ї побоїв, тілесних ушкоджень, що може призвести або призвело до смерті постраждалого, порушення фізичного чи психічного здоров'я, нанесення шкоди його честі і гідності;
сексуальне насильство в сім'ї — протиправне посягання одного члена сім'ї на статеву недоторканість іншого члена сім'ї, а також дії сексуального характеру по відношенню до дитини, яка є членом цієї сім'ї;
психологічне насильство в сім'ї — насильство, пов'язане з дією одного члена сім'ї на психіку іншого члена сім'ї шляхом словесних образ або погроз, переслідування, залякування, якими навмисно спричиняється емоційна невпевненість, нездатність захистити себе та може завдаватися або завдається шкода психічному здоров'ю;
економічне насильство в сім'ї — умисне позбавлення одним членом сім'ї іншого члена сім'ї житла, їжі, одягу та іншого майна чи коштів, на які постраждалий має передбачене законом право, що може призвести до його смерті, викликати порушення фізичного чи психічного здоров'я.

Тему насилля розкрила виставка-застереження «Стоп насильству: діємо разом», яку організувала бібліотекар кафедри обслуговування дітей Ганна Мартинюк. Бібліотекар абонементу Наталя Савчак підготувала для учнів емблеми «Насильство-системна помилка. Залишайся людиною». Фахівці соціальної роботи ЦСССДМ роздали учасникам зустрічі буклети «Сім’я без насильства», де вказані адреси організацій, до яких можна звернутися по допомогу.
Куди звертатися по допомогу у випадку проявів насильства?
- До дільничного інспектора міліції;
- До кримінальної міліції у справах дітей;
- До центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді;
- До управління сім'ї та молоді районної, міської чи обласної держадміністрацій;
- До громадських організацій, які надають допомогу постраждалим від насильства.

На завершення  зустрічі виступила бібліотекар ЗОШ№2 Христина Михайлівна Зелик, яка подякувала за цікаву та корисну інформацію про запобіганню насильства в сім’ї, про роз’яснення неповнолітнім їх прав стосовно скоєння відносно них насильства або інших противоправних дій.

Категорія: Заходи 2014 року | Переглядів: 635 | Додав: jun-biblioteka | Теги: соціальні служби, сім’я, насильство | Рейтинг: 0.0/0
«  Лютий 2014  »