Субота, 20.04.2024, 10:11

Головна » 2014 » Березень » 13 » Літературна година «Зорить Кобзаря незабутній мотив»
Літературна година «Зорить Кобзаря незабутній мотив»
Таку назву мала літературно-мистецька година, присвячена 200-річчю від дня народження Тараса Шевченка, яку проведено 5 березня в калуській бібліотеці-філії для юнацтва.

По всій Україні проходять Шевченкові дні з нагоди 200-річчю від дня його народження.
Дати дня народження і день смерті поета стоять поряд – 9 і 10 березня. Між цими двома березневими днями 47 років життя, яке стало славою і гордістю українського народу.
Ведучі заходу завідувач бібліотеки Олександра Сокульська та бібліотекар кафедри обслуговування дітей Ганна Мартинюк  провели уявну подорож Шевченківськими дорогами.
Вони перегорнули сторінки життя та творчості Кобзаря: «Дитячі роки Т. Шевченка», «Поетична  творчість Шевченка»,  «Шевченко – художник», «Цікаві факти з життя Т.Шевченка», « Ми тебе не забудем, Тарасе!».

Багато віршів, написаних  Т.Г.Шевченком, покладені на музику. Це твори «Думи мої ,думи», «Тополя», «Реве та стогне Дніпро широкий», «Заповіт», «Зацвіла в долині червона калина»… Піснями стали 72 вірші Кобзаря.
Вихованці гуртка «Літературно-мистецьке краєзнавство» під керівництвом Мирослави Самусік з Центру художньої творчості дітей, юнацтва і молоді, учні ЗОШ№7: Марта Бурко, Ольга Полицька, Віталій Симончук, Тетяна Харів продекламували вірші Великого Кобзаря.  А  Яна Струк акапельно виконала поезії Т.Шевченка «Тополя» та «Думи мої».
Під час літературної години учні 6-а класу ЗОШ №2 (класний керівник - Галина Макух) та всі присутні слухачі розгадували кросворд «Чи знаєте ви твори Шевченка?», брали участь в літературній вікторині, які підготувала бібліотекар читального залу Леся Кадоб’янська.
Завершуючи свято, ведучі побажали дітям читати твори Т.Шевченка, щоб краще пізнати чистоту, чарівність та мелодійність української мови, а також наголосили, щоб любилиУкраїну, як любив її поет.

Мирослава Самусік, Олександра Сокульська
Калуський нафтохімік.-2014.-№9.-7 березня

Дивіться більше фото та відео літературної години.

Категорія: Заходи 2014 року | Переглядів: 625 | Додав: jun-biblioteka | Теги: Шевченко Тарас | Рейтинг: 0.0/0
«  Березень 2014  »