Четвер, 28.03.2024, 20:13
Вітаю Вас Гість | RSS

Калуська бібліотека-філія
для юнацтва



Контакти

Івано-Франківська область, місто Калуш,
вулиця Пушкіна, 3.

Графік роботи



Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Головна » 2012 » Лютий » 20 » Літературно-мистецький вечір «Любов – душі найвищий злет»
00:12
Літературно-мистецький вечір «Любов – душі найвищий злет»
14 лютого в День закоханих в бібліотеці-філії для юнацтва відбувся
літературно-мистецький вечір «Любов – душі найвищий злет»




Любов – не кара, але й не гра.
Вона не квітка, що зів’яне швидко.
Любов – це дар. І Бог сам вибира,
Хто заслужив оце пізнати диво.

Нехай за вікном і сніг і холод, але кохання не має віку і розквітає будь-якої пори року. Про кохання, найкраще із почуттів, дарованих людині Богом, сказано багато щирих захоплюючих слів, створено найчудовіші картини, найліричніші мелодії.
Гості заходу, учнів 9-А кл. ЗОШ №3, класний керівник Костельна Людмила Михайлівна поринули в світ ніжних почуттів, в світ вірного, щирого, вічного кохання.

Кохання одухотворює людину, робить кращим і змістовним її життя, наповнює світлою, ніжною радістю, дарує красу почуттів. Кохання – це той прекрасний цвіт папороті, який шукають усі, та на жаль, знаходить далеко не кожний ...
Історія знає чимало прикладів прекрасного, неповторного почуття: Данте і Беатріче, Петрарка і Лаура, Шекспір і Смаглява леді, Блок і Таємнича Незнайомка, Пушкін і Наталя Гончарова, Іван Франко і Ольга Рошкевич, Леся Українка і Сергій Мержинський...Ці закохані пари, мабуть, відомі цілому світові. Адже саме їхнє кохання і народило всесвітньо відомих літературних героїв, таких як Ромео і Джульєтта, Лукаш і Мавка, Онєгін і Тетяна...
Любов’ю «хворіли» в усі епохи. Тому про неї так багато написано. Але повторень немає, бо неповторні самі люди, і кожна особа велична.



Ведучі вечора бібліотекар читального залу Матковська Оксана та бібліотекар абонементу Кадоб’янська Леся намагалися хоч трохи відсунути таємничу завісу над чудесними почуттями, які живили уяву і творчість, які наповнювали життя відомих людей: талановитого вченого-хіміка Дмитрія Менделєєва та Ганну Попову, американської письменниці Маргарет Мітчелл та Джона Марша.
Першою дружиною Дмитрія Менднлєєєва була Феозва Лєщьова. Дружина  була старша за нього на 6 років. У них народилися троє дітей - доньки Марія (вона померла в дитинстві) та Ольга і син Володимир. Але кохання до цієї жінки він не відчував.
Та у його житті все таки з’являється інша жінка, з якою він пізнає найпрекрасніші людські почуття.
Її звали Анна, вона була дочкою козачого полковника і так не була схожа на всіх дівчат, яких він зустрічав раніше... Вона приїхала у Петербург поступати в академію мистецтв, і залишилась у цьому місті назавжди.
Він закохався у неї як хлопчик. Батько Анни, дізнавшись про любов дочки і великого хіміка Менделєєва, заборонив їм зустрічатися і вимагав від нього обіцянки не бачитися більше з нею. Менделєєв обіцяв. Але марно обіцяв. Він просто не міг не бачити її. Батько Анни відправляє її на зиму до Італії. Вона поїхала, а він писав їй лист за листом, опускав їх у скриньку, що була прикріплена до його робочого столу. Він же обіцяв не нагадувати про себе.
Його друг Бекетов, бачачи його відчай, поїхав до дружини Менделєєва і домігся таки від неї обіцянки дати Менделєєву розлучення - дати свободу. Але до повного щастя ще далеко. Церква заборонила Менделєєву сім років одружуватися. Через рік кронштадський священик порушив заборону і обвінчав Дмитра Івановича Менделєєва з Ганною Іванівною Поповою, чим позбувся свого сану.
У другому шлюбі в Д.І.Менделєєва народилося четверо дітей: Люба, Іван і близнюки Марія й Василь.
Ось така була у них любов. Важка, красива, сумна, але щаслива. Менделєєв, до чого б він не брався у житті, завжди віддавався весь — увесь до кінця.



Особливо всіх вразила розповідь про рідкісний приклад, коли чоловік пожертвував всім у житті: гордістю, кар’єрою, спокійним, безтурботним життям заради коханої дружини. Заради Маргарет Мітчелл, яка присвятила свій єдиний роман «Віднесені вітром» чоловікові Джону Маршу.
Всі їх вважали ідеальною парою, тим більше що багато домашніх турбот Марш брав на себе. «За своєю природою, ми багато в чому не співпадаємо, — писав через роки Марш, — але, як не дивно, ми успішно ладнаємо ось уже багато часу. Можливо, секрет в тому, що вона прощає мені, а я — їй».
Та секрет їхнього щасливого шлюбу був і у тому, що Джон завжди думав не про власне самоствердження, а насамперед про те, щоб допомогти дружині реалізуватися, знайти себе. Це він переконав Маргарет після чергової депресії взятися за справу, в якій може забу¬тися, яка може її захопити.
Участь Джона у створенні роману «Віднесені вітром» важко переоцінити. Щовечора, повертаючись з роботи, чоловік сідав читати сторінки, написані за день Маргарет. Далеко за північ обговорювали нові повороти сюжету, вносили поправки, доопрацьовували важкі сторінки роману. Джон виявився блискучим редактором і делікатним порадником — не лише допомагав дружині відточувати майстерність, а й шукав потрібну літературу, прискіпливо займався кожною деталлю побуту, костюма, описуваної епохи.
Художній фільм «Віднесені вітром» знятий по однойменному роману донині вважається одним із найбільш касових стрічок в історії кіно. Обігнати цей фільм по зборам вдалося хіба що «Титанику». Фільм «Віднесені вітром» одержав 8 премій «Оскар».
Але епохального кіношедевру не було б, якби в далекому 1936 році не з'явився на світ роман «Віднесені вітром», написаний американською письменницею Маргарет Мітчелл. З того часу його переклали на 27 мов світу, він витримав 185 перевидань, став світовим бестселером. Мало сказати, що роман став подією в американській літературі: в 1936 році він отримав найпрестижнішу в США Пулітцерівську премію.
Напевно, якби Маргарет Мітчелл дожила до наших днів, вона б дуже здивувалася нев’янучої протягом от уже майже 76 років читацької любові до свого дітища.
...Але доля Маргарет Мітчелл склалася інакше. Усього лише 48 років було відпущено цій жінці, що назавжди залишилася в історії автором одного, але справжнього бестселера.
16 серпня 1949 Маргарет Мітчелл загинула, потрапивши під машину. Джон Марш пережив її на три роки. Один з журналістів, друг сім’ї, сказав: «Віднесені вітром»могли бути і не написані, якби не постійна підтримка з боку того, кому присвячено роман: «Дж.Р.М.». Це найкоротше і просте посвячення, яке тільки може бути...»
Цікавим доповненням до розповідей стали відеопрезентації: «Кадри з кінострічки «Віднесені вітром», «Популярність роману Маргарет Мітчелл серед народів світу» та книжково-ілюстративна виставка «В ім’я кохання». Прозвучали поетичні твори присвячені вічній загадці люблячого серця, різним відтінкам людських стосунків.
З Днем закоханих присутніх привітала директор міської централізованої бібліотечної системи Воробець Наталія Андріївна, яка побажала кохати і бути коханими, частіше говорити своїм коханим про свої почуття, намагатися порадувати їх хоча б маленьким подарунком просто так, без усякого приводу та зачитуватися творами про кохання класиків української та зарубіжної літератури.
На згадку про участь в заході учні отримали відкритки - валентинки.

Завідувач бібліотеки-філії для юнацтва
Сокульська Олександра Зіновїївна

Більше фотографій дивіться тут.

Категорія: Заходи 2012 року | Переглядів: 698 | Додав: jun-biblioteka | Теги: день закоханих | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Форма входу
Пошук
Календар
«  Лютий 2012  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Архів записів