Четвер, 25.04.2024, 14:56

Головна » 2017 » Листопад » 19 » Літературно-розважальна година «Веселі шибеники Астрід Ліндгрен»
Літературно-розважальна година «Веселі шибеники Астрід Ліндгрен»
 14 листопада - 110 років від дня народження Астрід Ліндгрен

Астрід Анна Емілія Ліндгрен - шведська дитяча письменниця, чиї книги перекладені більш ніж 85 мовами та видані більше ніж у 100 країнах. На сьогодні вона найбільш відома своїми творами «Карлсон, який живе на даху» та «Пеппі Довгапанчоха. 14 листопада улюбленій авторці мільйонів дітлахів Астрід Ліндгрен минуло 110 років від дня народження.
Літературно-розважальна година «Веселі шибеники Астрід Ліндгрен» за творчістю цієї письменниці, яка відбулася у бібліотеці-філії для юнацтва, надзвичайно підняли настрій учням 5 – В класу ЗОШ№10 (класний керівник Давидюк Мирослава Миколаївна – вчитель зарубіжної літератури).

Під час літературної години юні знавці творчості Астрід Ліндгрен переглянули презентацію «Основні факти з життя Астрід Ліндгрен» та букрейлери за книгами Астрід Ліндгрен: «Пеппі Довгапанчоха», «Карлсон, що живе на даху», «Міо, мій Міо».
Також вони взяли участь у слайд-вікторинах по творах письменниці та літературних іграх (гра «Впізнай героя» та гра «Нагодуй Карлсона»).

Юним відвідувачам особливо сподобалася гра «Нагодуй Карлсона», адже учасникам потрібно було відгадати, з чого саме приготовлене те чи інше варення. Їм вдалося поласувати варенням зі смородини, з полуниці, зі слив, варенням грушевим, варенням з кабачків та апельсинів, лікувальним варенням з обліпихи, меду, горіхів і ківі. Переможцем цього «солодкого» конкурсу став Юрій Шинкар.
Найактивнішими учасниками літературно-розважальної години були Максим Фемілєтов, Ярина Токар, Кароліна Долошицька.

А на завершення усі переглянули мультфільм Вібеке Ідсьо «Карлсон, який мешкає на даху». Виробництво мультфільму належить двом країнам: Швеції та Норвегії. А українською ролі озвучили всім відомі співаки Ані Лорак (Малюк) та Олег Скрипка (Карлсон).

Цікаві факти

На честь письменниці названо астероїд «3204 Ліндґрен».
У 1967 році на честь Астрід Ліндґрен засновано «Премію Астрід Ліндґрен», а в 2002 році — «Меморіальну премію Астрід Ліндґрен».
Памятники Карлсону створено в м.Ялта та м.Одеса.
Зображення Астрід Ліндгрен та Пеппі вибито на монеті Швеції.
Є також марки із зображенням письменниці, Карлсона і Пеппі.
Вивели також сорт троянд, названий Астрід Ліндгрен.
У декількох кілометрах від міста Віммербю, де народилася знаменита шведська письменниця Астрід Ліндгрен, в 1981 році відкрився тематичний парк розваг «Світ Астрід Ліндгрен». Його площа складає 130 тисяч кв. м Парк під Віммербю став місцем, де улюблені дітлахами всього світу книги Астрід Ліндгрен оживають. На вуличках тематичного парку можна запросто зіткнутися з Пеппі Довгапанчоха, Мадикен, Расмусом, Роні, Карлсоном. На спеціальних майданчиках, розкиданих по всьому парку, проходять міні-вистави з танцями, піснями, жартами, збирають безліч глядачів.
Пам'ятник Астрід Ліндґрен знаходиться у місті Стокгольм. Знаходиться пам’ятник недалеко від дитячого музею казок Юнібакена або парку розваг «Світ Астрід Ліндгрен».
Категорія: Заходи 2017 року | Переглядів: 695 | Додав: jun-biblioteka | Теги: Ліндгрен, Пеппі Довгапанчоха, Карлсон | Рейтинг: 0.0/0
«  Листопад 2017  »