П`ятниця, 29.03.2024, 00:17
Вітаю Вас Гість | RSS

Калуська бібліотека-філія
для юнацтва



Контакти

Івано-Франківська область, місто Калуш,
вулиця Пушкіна, 3.

Графік роботи



Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Головна » 2013 » Червень » 23 » Літні канікули в бібліотеці
22:48
Літні канікули в бібліотеці
Працівники бібліотеки-філії для юнацтва організували ряд масових заходів для учнів, які відпочивають в літніх таборах.



Найцікавіше пройшли бібліотечні посиденьки «Віночок вити – життя любити» та 
пізнавальна година «Тварини в народній міфології».

Проводили зустрічі завідувач бібліотеки Олександра Сокульська, провідний методист центральної бібліотеки Калуської міської ЦБС Віра Кушлик та бібліотекар абонементу бібліотеки-філії для юнацтва Леся Кадоб’янська.
Ведучі розповідали, що кожна нація, кожен народ мають свої звичаї, які вироблялись протягом багатьох століть і освячені віками. Звичаї розрізняють і об’єднують людей в один народ, одну націю. Бібліотекарі познайомили дітей з одним із оберегів українського народу – віночком. Український віночок – це не просто краса, а й оберіг, «знахар душі», бо в ньому є сила, що біль знімає, від лихого ока боронить. Всього в традиційному українському віночку аж 12 квіточок, і кожна з них – лікар, оберіг. Окрім вікових вінків, багато існує ритуальних, звичаєвих, магічних. На Україні було 77 видів вінків.
Для дітей звучали легенди про квіти, які вплітали дівчата у вінок, відеозаписи пісень про віночок.



Українському віночку була присвячена виставка «Віночок вити – життя любити».

Пізнавальна година «Тварини в народній міфології».

Тварини цікавили людей завжди: надто вже важливе значення відігравали вони у їхньому житті. Походження тварин, їхні характерні особливості, іноді й сам зовнішній вигляд оточені багатьма українськими легендами та переказами.



Бібліотекарі розповідали, що на змісті вірувань позначився також вплив реальних властивостей тих чи інших представників тваринного світу — безкорисливих помічників або злих ворогів людини. Важко переоцінити роль свійських тварин, безпосередньо причетних до людського добробуту. Проте ставлення до них не було однозначним. Нерідко ті ж самі тварини відігравали у традиційних уявленнях подвійну роль, виступаючи то прихильними до людини, то, навпаки, уособленням або союзниками злих сил. Важливе місце в народній уяві займало птаство. Із птахами пов'язані численні прикмети й передбачення, на основі яких робилися спроби прогнозувати успіх у господарській діяльності, благополуччя в родинному житті. Образи звірів, птахів, плазунів тощо присутні в багатьох жанрах українського фольклору. Особливою популярністю користуються казкові сюжети про різноманітних представників тваринного світу.



Діти, слухаючи аудіозаписи звуків, які видають різні тварини, намагалися відгадати, кому він належить. На зустрічі також прозвучали стародавні легенди про тварин.
Завершувалися зустрічі побажанням дізнатись більше про наші звичаї, традиції, обереги, відшукати нові легенди. Завідувач бібліотеки Олександра Сокульська також побажала, щоб діти пізнавали славну історію свого народу, вивчали традиції і звичаї своїх пращурів, бо це є природна потреба, зв’язок поколінь – ім’я якому український народ.



Діти, зацікавлені виставкою «Тварини в народній міфології» та розповідями про цікаві книги, виявили бажання стати читачами бібліотеки.

Категорія: Заходи 2013 року | Переглядів: 1044 | Додав: jun-biblioteka | Теги: Міфологія, літній табір, Птахи, Тварини | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Форма входу
Пошук
Календар
«  Червень 2013  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Архів записів