П`ятниця, 29.03.2024, 03:34

Головна » 2015 » Березень » 11 » Поетичний акорд «Спішу у світ Шевченкового слова»
Поетичний акорд «Спішу у світ Шевченкового слова»

Сьогодні говорити про Шевченка – чи радше думати про нього, перечитувати його твори, відкривати наново – це не формальна данина ювілейним святкуванням, а глибока внутрішня потреба.
10 березня в бібліотеці-філії для юнацтва студенти ВПУ№7 разом з майстром виробничого навчання Вітюк Лесею Богданівною та бібліотекарем навчального закладу Черепюк Анною Дмитрівною долучилися до відзначення Шевченківських днів.
  Бібліотекар читального залу Леся Кадоб’янська та бібліотекар абонементу Наталія Савчак пригадали учасникам заходу київський Майдан десятирічної давності — 2004-го, коли на ньому клекотів помаранчевим гнівом та обуренням стотисячний український люд і над яким тріпотіли транспаранти із закликами та поетичними рядками Шевченка:

Борітеся – поборете,
Вам Бог помагає!
За вас правда, за вас сила
І воля святая!

Пригадуючи трагічні події на Майдані в 2014 році, бібліотекарі запропонували переглянути відеоматеріал «Т.Шевченко - Пророк Майдану!».
Студенти вшанувала відвагу, силу духу і стійкість громадян, які віддали своє життя під час Революції гідності (листопад 2013 року — лютий 2014 року), захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України.
    Присутні переглянули відео - уривок із поеми «Кавказ», який читав на Євромайдані 21-річний Сергій Нігоян із Дніпропетровщини. Він з перших днів мирного протистояння-протесту проти насилля влади був серед протестувальників. Важко було стримати сльози, слухаючи записану за програмою телепроекту «Мій Шевченко» декламацію красеня-юнака, якого снайперська куля скосила вранці 22 січня на смерть — у день державного свята Соборності та Свободи. Із неймовірною скорботою вдивлялися молоді люди в телевізійні кадри, які обезсмертили його образ, вслухалися в голос юного Сергія.
   Ведучі наголосили, що чи не найголовнішою істиною в комплексі цінностей, що їх продукував Тарас Шевченко, було відродження української нації, набуття національної ідентичності, виборення свободи й незалежності:

В своїй хаті своя правда
І сила, і воля.

Ось чому так емоційно чутливо сприймається й сьогодні творчість Тараса Шевченка, так органічно вона живе в етнонаціональному духовному просторі буття українського народу. Сьогодні Шевченків вірш, з огляду на те, що діється в Україні, вельми і вельми актуальний. Це в котрий раз підтвердили вірші, які звучали на заході.
   Особливо емоційно читав поезію Кобзаря калушанин, шевченкознавець Богдан Библів. Крім того всі з цікавістю слухали його розповіді про маловідомі факти з життя Т.Шевченка.

Студенти висловили думку, що якби Тарас Шевченко жив у наш час, він цікавився б новинками в Інтернеті, писав би вірші, боровся проти соціальної та політичної несправедливості й мріяв жити на берегах Дніпра.
Працівники бібліотеки ознайомили гостей і учасників заходу з мистецькою виставкою «Мистецька спадщина Шевченка».

Завершився захід переглядом буктрейлера «Шевченкіана: нові надходження», який підготували завідувач бібліотеки-філії для юнацтва Олександра Сокульська та бібліотекар читального залу Леся Кадоб’янська.

Категорія: Заходи 2015 року | Переглядів: 611 | Додав: jun-biblioteka | Теги: бібліотека, шевченко | Рейтинг: 0.0/0
«  Березень 2015  »