Вівторок, 23.04.2024, 19:19

Головна » 2013 » Лютий » 17 » Презентація виставки творчих робіт «Феєрверк юних талантів»
Презентація виставки творчих робіт «Феєрверк юних талантів»
Для людини з талантом і любов'ю до праці не існує перешкод...
Людвіг ван Бетховен

11 лютого в Калуській бібліотеці-філії для юнацтва відбулася презентація виставки творчих робіт «Феєрверк юних талантів», яка буде діяти до кінця цього місяця.

На виставці представлені роботи юних майстринь гуртка «Плетіння на спицях і гачком» від Центру художньої творчості дітей, юнацтва та молоді, керівником якого є Федоришин Ліля Богданівна.
Ведучі презентації завідувач бібліотеки Олександра Сокульська та бібліотекар читального залу Оксана Матковська зробили учням 6-А класу ЗОШ №3 короткий екскурс в історію виникнення плетіння. Виявляється, цим мистецтвом займалися люди ще задовго до нашої ери, підтвердженням чого стали знахідки в’язаних речей у Єгипті, у розвалинах палацу Сенахеріба в Ніневії та багато ін. У 1867 році Вільям Фелкин в своїй праці намагався довести, що в'язання було відоме ще в часи Троянської війни, в період створення "Одіссеї" Гомера.
Зацікавив багатьох і факт в’язання з... павутини. Так, в древньому Китаї з павутинного шовку шили плаття. Тканину з цього дивовижного матеріалу також ткали жителі Парагваю. А король Франції Людовик XIV отримав від парламенту міста Монпелье сувенір - панчохи і рукавички, зв'язані з шовку павуків.
Тканина з павутини вражаюче легка і повітряна. Вона міцніша і еластичніша натурального та всіх сортів штучного шовку, але трудність організації її промислового виробництва привела до того, що павутинову тканину можна побачити лише в музеях.
Крім такого дивовижного «павучого» матеріалу, люди дуже широко використовували для в’язання інші нитки – із вовни, шовку тощо. У 1589 році помічник парафіяльного священика Вільям Лі з Вулбриджа навіть винайшов в'язальний верстат. Однак чим більше випускалося речей масового виробництва, тим ціннішими ставали ті, що були створені вручну.

Саме про такі експонати, виготовлені своїми руками, і розповіли присутнім на презентації юні майстрині Аня Морис, Оля Нестеряк, Дарина Гриник. Вони з захопленням оповідали про заняття в гуртку, представили свої роботи та поділилися досвідом виготовлення в’язаних іграшок, сувенірів, прикрас та одягу. Юні майстрині впевнені, що в'язання не лише відганяє похмурі думки, але й сприяє гарному настрою. Адже результат праці - красиво зв'язана річ - приносить повне задоволення.
Члени гуртка постійно беруть активну участь у різноманітних конкурсах і виставках. Його керівник Ліля Федоришин, яка відвідує бібліотеку близько 20-ти років, також заохотила своїх вихованців бути активними читачами бібліотеки-філії для юнацтва. Адже саме тут можна знайти дуже багато книг з в’язання спицями та гачком, які представлені на книжково-ілюстративній виставці «Фантазія і творчість».
На презентації також виступила вчитель трудового навчання ЗОШ№3 Ольга Найдух, яка впродовж багатьох років підтримує керівника гуртка та юних рукодільниць, допомагаючи їм розвивати свої творчі здібності. Адже клубок ниток і маленький інструмент – гачок чи спиці – мають необмежений потенціал для творчої праці. Підбір ниток, оформлення іграшок, панно, вибір малюнка – заняття доволі захоплююче, дуже потрібне, корисне у повсякденному житті.

Завершилася презентація виступом провідного методиста центральної бібліотеки Калуської міської ЦБС Віри Кушлик, яка подякувала юним талановитим майстриням за організацію виставки та вручила їм фотоальбом, в якому, сподівається, першими будуть світлини виставки "Феєрверк юних талантів".
Олександра Сокульська
Калуський нафтохімік. – 2013. - №6. – 15 лют.

Фотогалерею виставки дивіться тут.

Категорія: Заходи 2013 року | Переглядів: 860 | Додав: jun-biblioteka | Теги: вязання, дитяча творчість, рукоділля | Рейтинг: 0.0/0
«  Лютий 2013  »