П`ятниця, 19.04.2024, 19:27

Головна » 2015 » Липень » 6 » Розвага на майданчику «Купальські віночки»
Розвага на майданчику «Купальські віночки»

Гей, на Івана, гей, на Купала,

Красна дівчина долі шукала.
Квітки збирала, віночок вила,
Далі водою його пустила...

7 липня за християнським календарем – свято Різдва Святого Пророка Предтечі і Хрестителя Господнього Івана. За народними традиціями цього дня святкують день Івана Купала.
Купальська ніч, ніч на Івана Купала, є найдавнішим святом і символізує єднання людини з природою, опоетизовує й возвеличує побут, освячує почуття молодих сердець, живить сподіванками на краще майбутнє.

5 липня усі, хто взяв участь у недільних розвагах на майданчику «Купальські віночки»,  додому йшли з піднесеним настроєм і масою позитивних вражень.

Працівники бібліотеки-філії для юнацтва і бібліотеки-філії №1  розповіли  про надзвичайно поетичне свято Івана Купала: в цей день, за давніми віруваннями сонце рано сходить, а трави і квіти набирають більшої сили.
Під час святкування Івана Купала дівчата плетуть вінок - символ щастя та одруження.
Віночки з роду — віку були найкращою прикрасою української дівчини, неодмінною ознакою національного українського вбрання. Український віночок — не просто окраса, а й оберіг, «знахар душі», бо в ньому є така чаклунська сила, що болі знімає, волосся береже. У справжні віночки впліталося багато різних квітів, кожна квітка щось символізувала.
Саме з таких квітів дівчата сплели свої віночки, взявши участь у майстер-класі «Зроблю я віночок із квітів та стрічок». Навчитися плести віночки виявили бажання і хлопці. Для роботи  знадобилися: квіти зі стеблами, стрічка зеленого кольору, ножиці.

Вінки з квітів останнім часом користуються неабиякою популярністю. Цей стильний аксесуар чудово виглядає на фото. Витративши небагато часу і зусиль, можна зробити своїми руками чудову прикрасу. Спробуйте зробити вінок з квітів своїми руками і результат вам обов’язково сподобається!

Категорія: Заходи 2015 року | Переглядів: 674 | Додав: jun-biblioteka | Теги: івана купала, віночок | Рейтинг: 0.0/0
«  Липень 2015  »