П`ятниця, 19.04.2024, 12:52

Головна » 2016 » Квітень » 23 » Відео-мандрівка «Легендарні замки України»
Відео-мандрівка «Легендарні замки України»
18 квітня – Міжнародний день пам’ятників та історичних місць.
День пам’яток історії та культури

20 квітня працівники бібліотеки-філії для юнацтва провели для слухачів «Університету третього віку» віртуальну мандрівку «Легендарні замки України». Зустріч відбулася в приміщенні центральної бібліотеки ім. Т. Г. Шевченка, яка оснащена необхідними новітніми технологіями для перегляду віртуального туру, створеного за допомогою 3D-модулювання. Ця технологія є високого рівня складності, вона дозволяє максимально передати глядачевы ілюзію присутності.
Карпатський регіон славиться своєю історією, що наче застигла у давніх мурах середньовічних замків, фортець, монастирів, ховається у постатях химерних скульптур та замкових привидів. Монголо-татарські навали та інші війни завдали непоправної шкоди величним спорудам, чимало яких і донині знаходяться на стадії реконструкції. Більшість твердинь збереглося на території Львівської, Тернопільської та Закарпатської областей.

Завідувач бібліотеки-філії для юнацтва Олександра Сокульська, бібліотекар абонементу Наталія Савчак та завідувач відділу інформатизації та новітніх технологій центральної бібліотеки ім. Т. Г. Шевченка Тетяна Лантвіт провели віртуальні екскурсії по кількох замках України.

Глядачі побували в:
- Олеському замку (Львівська область, Буський район)
- Кам’янець-Подільській фортеці (Хмельницька область, місто Кам'янець-Подільський)
- Замку Паланок (Закарпатська область,  місто Мукачеве).
Також середньовічні замки та фортеці часто стають місцем зйомок історичних фільмів та проведення лицарських турнірів. Глядачі туру мали змогу переконатися у цьому, переглянувши уривки з художнього фільму «Тарас Бульба» режисера Володимира Бортко (деякі сцени цієї картини зняті саме в Кам’янець-Подільській фортеці).
На подвір’ї Олеського замку знімалася фінальна картина польського режисера Єжи Гоффмана «Огнем і мечем», яка також була представлена для перегляду.
Екскурсії надзвичайно зацікавили слухачів «Університету третього віку». Вони виявили бажання при можливості обов’язково побувати в цих замках.

Категорія: Заходи 2016 року | Переглядів: 573 | Додав: jun-biblioteka | Теги: віртуальна подорож | Рейтинг: 0.0/0
«  Квітень 2016  »