Субота, 20.04.2024, 11:38

Головна » 2016 » Вересень » 28 » Виготовлення закладок для книг своїми руками
Виготовлення закладок для книг своїми руками
Засідання хобі-клубу «Стильні фантазії»

Наближається свято - Всеукраїнський день бібліотек. В зв’язку з цим в бібліотеці-філії для юнацтва юні члени хобі-клубу «Стильні фантазії» проявили творчість, фантазію, уяву під час виготовлення закладок для бібліотечних книг. Створюючи закладки, вони один наперед одного розповідали про правила поводження з книгою.

Завідувач бібліотеки-філії для юнацтва Олександра Сокульська познайомила юних майстринь з історією створення закладки для книги.
Історія закладки для книги з’явилася практично з самою книгою. Колись закладки дуже високо цінувалися. Їх дарували не простим людям, а царським особам. Виготовляли закладки із різних матеріалів: заліза, срібла, золота, шкіри, слонової кості. Умільці створювали закладки, якими можна було закладати кілька сторінок одночасно. Через свій красивий зовнішній вигляд вони були ще й предметом мистецтва та гордості колекціонерів. З 1991 року успішно діє міжнародне «Товариство колекціонерів книжкових закладок». Воно створене у Великобританії, однак його членами можуть стати колекціонери всіх країн. Існують численні клуби, є колекціонери, які цікавляться лише закладками із якогось одного матеріалу, як ексклюзивного, типу кукурудзяного листка так і традиційного – шкіри, металу, тканини. У наш час закладки все частіше роблять з паперу, тканини.
Але найцікавіші закладки – ті, що зроблені своїми руками.

Категорія: Заходи 2016 року | Переглядів: 728 | Додав: jun-biblioteka | Теги: закладки своїми руками | Рейтинг: 0.0/0
«  Вересень 2016  »