Субота, 20.04.2024, 08:51

Головна » 2016 » Квітень » 1 » Віртуальна подорож «Від папірусу до електронної книги»
Віртуальна подорож «Від папірусу до електронної книги»
Засідання молодіжного клубу «СОВА»

29 березня в рамках засідання молодіжного клубу «СОВА» студенти Калуського політехнічного коледжу здійснили віртуальну подорож «Від папірусу до електронної книги».
Працівники бібліотеки-філії для юнацтва, використовуючи слайд-презентацію та відосюжети, повели їх різними періодами історії книги. Присутні побували в печері Ласко (Франція), де знайдено найвідоміші зразки наскельних малюнків, а також на Запоріжчині в Національному історико-археологічному заповіднику «Кам'яна Могила», де можна побачити унікальні стародавні зображення — петрогліфи.
Надзвичайно цікавим виявилося письмо вампум, використовуване північноамериканським плем'ям ірокезів. Вампум – це стрічка (або пасок з ниток), на яку нанизувалися різні за формою, розміром та кольором морські мушлі (черепашки).
Віртуально побувавши у 3-тьому тисячолітті до нашої ери серед вавилонян та ассирійців, учасники подорожі дізналися, що древні виготовляли перші книги із м’якої глини. Перемістившись у Стародавній Єгипет, мандрівники ознайомились із процесом виготовлення папірусу з трав’янистої багаторічної болотяної рослини – осоки папірусної.

Молодь побувала також у місті Пергам (нині Бергам у Туреччині), де книги почали писати на листах пергаменту, також у Стародавньому Китаї. Далекі східні сусіди спочатку писали тушшю на тонких бамбукових пластинках, і лише згодом – на папері, який винайшли саме в Китаї, приблизно у 105 році нашої ери.
І, звичайно, подорожуючі не могли не відвідати давню Київську Русь,  де побачили написи наших пращурів на бересті.
Подорож завершилася сучасністю XXI століття, ознаками якого в історії книгодруку стали поява книг на непаперових носіях інформації та створення нових форм бібліотек – медіатек.
Юні відвідувачі бібліотеки з цікавістю переглянули оформлені у бібліотеці-філії для юнацтва сучасні оригінальні виставки, на яких були представлені не тільки традиційні книги, але й «папірус», книги на CD-дисках, е-рідери та ін.

Категорія: Заходи 2016 року | Переглядів: 677 | Додав: jun-biblioteka | Теги: віртуальна подорож | Рейтинг: 0.0/0
«  Квітень 2016  »