Четвер, 28.03.2024, 20:47

Головна » 2014 » Листопад » 14 » Заочна подорож «Визначні місця Прикарпаття»
Заочна подорож «Визначні місця Прикарпаття»

Найцікавішим місцям Прикарпаття була присвячена заочна подорож «Визначні місця Прикарпаття», яку підготували працівники бібліотеки-філії для юнацтва Леся Кадоб’янська та Наталія Савчак, вихованці гуртка «Літературно-мистецьке краєзнавство» ЦХТДЮМ під керівництвом Мирослави Самусік.
Прикарпаття — історичний регіон України. За сучасним трактуванням до Прикарпаття належить більша частина Івано-Франківської області. Це такі райони: Рогатинський, Калуський, Богородчанський, Тлумацький, Городенківський, частина Галицького, частина Долинського. Хоча історично до Прикарпаття також входять Бойківщина, Гуцульщина, Опілля та Покуття.
Про цю землю не потрібно розказувати довго - Карпати! Недарма кажуть, що гори заворожують: хто побував тут хоч раз, неодмінно постарається повернутися знову. Та хіба лише гори - принада краю? А надзвичайні руїни Раковецького замку? А середньовічна Чернелиця? А прадавній Крилос? А затишні Снятин, Рогатин та Галич, з їх чепурними ринковими площами та дерев'яними храмами? А Станіславів з старовинною ратушшю у центрі?
На території області під охорону держави взято 3,5 тис. пам’яток історії і культури. Найбільш відомі - церква св. Пантелеймона в Шевченковому біля Галича, старовинні споруди в самому Галичі та Крилосі, серці князівства Данила Романовича, замки в Раковцi та Чернелиці, Манявський скит, дерев’яні храми в Ворохті, Дорі та Коломиї, монастир в Гошеві.

Окрасою краю є оповиті легендами високогірні озера: Несамовите, Бребенескул, Марічейка, Лебедин. Одне з найтаємничіших місць області - залишки польської обсерваторії на горі Піп Іван.
Подорож відбулася по таких визначних місцях: Манява, Скелі Довбуша, Крилос, Олеський замок, Яремче, озеро Марічейка, Шолудивий буняк та ін. Запрошені та учні ЗОШ№7 з захопленням переглянули відеоматеріали «Віртуальна мандрівка Прикарпаттям» та мультиплікаційні фільми «Легенда про Олеський замок» та «Давній Галич (с.Крилос)».

Для всіх, хто цікавиться туризмом свого краю, запропоновано книжкову виставку «Туристичні перлини краю».

Категорія: Заходи 2014 року | Переглядів: 859 | Додав: jun-biblioteka | Рейтинг: 0.0/0
«  Листопад 2014  »