Середа, 24.04.2024, 07:43

Головна » 2013 » Квітень » 28 » Зустріч з екологом «Екологія і захист навколишнього середовища»
Зустріч з екологом «Екологія і захист навколишнього середовища»
20 квітня – День довкілля

19 квітня в бібліотеці-філії для юнацтва відбулася зустріч з спеціалістом І категорії з екології управління з питань надзвичайних ситуацій Калуської міської ради Дзундзою Людмилою Ярославівною, присвячена Дню довкілля.
Ведучими заходу були фахівці соціальної роботи ЦСССДМ Оксана Царевич та Тарас Мельник.
Тему екології та захисту навколишнього середовища розкрила виставка-роздум «Екологія: факти, проблеми, надії», яку організувала бібліотекар читального залу Матковська Оксана Трохимівна.
Коротко про День довкілля розповіла завідувач бібліотеки Олександра Сокульська. Це свято в Україні відзначають щорічно в третю суботу квітня. Воно було встановлене Указом Президента України «Про День довкілля» 6 серпня 1998 року № 855/98 і покликане сконцентрувати увагу громадян на проблемах збереження та захисту природи рідної землі. В цей час по всій Україні організовуються заходи, що, згідно програмних документів, мають на меті «поліпшення стану довкілля, озеленення, благоустрій населених пунктів та прилеглих до них територій, очищення водних джерел, збереження природно-заповідних та інших  особливо  цінних об'єктів, поширення екологічних знань, активізацію державного та громадського контролю за додержанням природоохоронного законодавства тощо».
При цьому подібні заходи не обмежуються одною лише суботою і проводяться як до встановленої дати, так і після, мають як одиничний характер, так і форму великих природоохоронних кампаній.
Таке екологічне свято в Україні не є першим. Як сформульовано в Указі, «День довкілля» був затверджений «...на підтримку ініціативи Міністерства охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України і громадських природоохоронних організацій, з метою розвитку діяльності, започаткованої Всеукраїнською акцією "Дерево-Життя" та іншими громадськими ініціативами...» Отже, попередником «Дня довкілля» є Всеукраїнська акція «Дерево – Життя», заснована також Президентом України 15 квітня 1997 року у відповідь на ініціативи громадськості. Акція була започаткована «На підтримку ініціативи  громадських організацій, молоді України щодо залучення населення до впорядкування та озеленення населених пунктів, пам'ятних місць та  враховуючи рекомендації міжнародних екологічних форумів».
 У світі вже понад 40 років відзначають День довкілля, щоправда, 5 червня. Здавалося б цілком логічним, якби Україна, що є активним членом багатьох міжнародних організацій, синхронізувала присвячене екологічній проблематиці державне свято із загальносвітовим. Утім, на встановлення дати вітчизняного екологічного свята мали сильний вплив події з вітчизняної історії, а саме аварія на ЧАЕС 26 квітня 1986 року. Тому саме квітень, коли відзначають цю сумну дату, асоціюється в багатьох українців не тільки з весною, пробудження природи, але і з гострим усвідомленням вразливості природного балансу і потребі у дбайливому та обережному відношенні до навколишнього середовища, відповідальності за екологію. В іншому українське свято фактично не відрізняється від свого міжнародного аналога.
Дзундза Людмила Ярославівна розповіла присутнім про екологічні проблеми, які існують на Калущині. Також зупинилася на питаннях, які розглядалися на науково-практичній конференції "Проблеми техногенно-екологічної безпеки на території Калуського гірничопромислового району”, яка відбулася 4 квітня у Калуші. Модератором конференції, тобто людиною, яка професійно спрямовувала хід конференції у раціональне русло, був перший заступник начальника Державного управління охорони навколишнього природного середовища в Івано-Франківській області, депутат обласної ради Василь Головчак.
Фахівці соціальної роботи ЦСССДМ Оксана Царевич та Тарас Мельник провели для учнів 7-Г класу ЗОШ №3 (класний керівник Куришко Лідія Євгенівна) анкетування «Захисти своє довкілля».

Категорія: Заходи 2013 року | Переглядів: 599 | Додав: jun-biblioteka | Теги: екологія, довкілля | Рейтинг: 0.0/0
«  Квітень 2013  »