Субота, 20.04.2024, 11:14

Головна » 2018 » Жовтень » 12 » Зустріч з калуським письменником Йосипом Салашем
Зустріч з калуським письменником Йосипом Салашем

9 жовтня до бібліотеки-філії для юнацтва на зустріч зі студентами Калуського політехнічного коледжу завітав відомий калуський письменник Йосип Іванович Салаш, автор романів «Відторгнені», «Таймирський бунт», «Аргентинське танго», повістей «Втеча», «Край землі», «Бонжур, батьку», «Робінзон», «Скотволь», «Душман», «З пекла в ад», «Циганський барон», «Саме та», «Галоп», багатьох оповідань та новел.

Спочатку завідувач бібліотеки-філії для юнацтва Олександра Сокульська розповіла біографію письменника. Студентам було цікаво дізнатися, що Йосип Іванович народився у м. Людвігсбург (Німеччина) в сім’ї остарбайтерів, а коли Йосипу не було ще й року, батьки вирішили повернутись додому та потрапили на виселення. Так склалися обставини, що службу у війську Йосип Іванович відбував теж у Німеччині. Закінчив Львівський політехнічний інститут. З 1971 року оселився в Калуші. Протягом 21-го року письменник був викладачем у Калуському політехнічному коледжі.
Пан Йосип розповів молоді про свої книги. В них йдеться про пережите його батьками в Німеччині, а потім і після повернення в СРСР, про афганську війну, долю українських заробітчан, українську діаспору та інше. Як стверджує Йосип Салаш, в основу його творів лягли реальні події, розказані рідними, друзями, десь почуті чи прочитані. Деякі книги письменника є в бібліотеках міста, а всі видані на даний час твори можна переглянути в Центральній бібліотеці ім. Т. Шевченка, що на вул. Підвальній. Крім того, письменник наголосив, що багато книг розміщені в мережі Інтернет.
Йосип Іванович порадив студентам, у яких є хист до написання віршів чи прози, обов’язково продовжувати творити, і не тільки в студентські роки, але й в майбутньому, не дивлячись на те, що для видання книг в наш час потрібні великі кошти, а спонсори не виявляють бажання допомогти авторам.

На згадку про зустріч Йосип Салаш підписав та подарував студентам свою книгу «Циганський барон». Психолог Калуського політехнічного коледжу Марія Василівна Князевич від імені всіх присутніх подякувала письменнику за дуже цікаву розповідь та чудовий подарунок.
Переглядів: 523 | Додав: jun-biblioteka | Теги: йосип салаш | Рейтинг: 0.0/0
«  Жовтень 2018  »