Четвер, 25.04.2024, 17:29

Головна » 2013 » Березень » 23 » Зустріч з лікарями на тему «Як захистити себе від туберкульозу?»
Зустріч з лікарями на тему «Як захистити себе від туберкульозу?»
24 березня – в Україні та країнах світу відзначають Всесвітній день боротьби з захворюванням на туберкульоз.

Туберкульоз – одне з найпоширеніших і найзагрозливіших захворювань людини, тварин, птахів. Веде ця хвороба себе агресивно, вражає всі вікові і соціальні групи населення в їх найбільш працездатний і репродуктивний вік, негативно діє на дітей та підлітків.

21 березня в бібліотеці-філії для юнацтва працівники бібліотеки спільно з фахівцями соціальної роботи ЦСССДМ провели зустріч з лікарями «Як захистити себе від туберкульозу?». Мета цього заходу - дати школярам поняття про туберкульоз, як про небезпечне інфекційне захворювання та про його профілактику, сформувати відповідальне ставлення до власного здоров'я та виховання потреби в здоровому способі життя і безпечній поведінці.
За поширенням туберкульозу Україна - у першій трійці серед країн Європи. Щороку ця недуга забирає 7,5 тисяч життів, а українські медики реєструють 32 тисячі нових випадків захворювання.
Більшість інфікованих людей на земній кулі не хворіють на туберкульоз. Це тому, що їхня імунна система успішно бореться зі збудником. Однак через ряд причин, частина людей має велику вірогідність захворіти на туберкульоз.
Що потрібно зробити, щоб звести до мінімуму ризик захворювання? Які його ознаки? Як діагностується туберкульоз? Яких правил має дотримуватися людина, хвора на туберкульоз?

На ці та багато інших запитань намагалися дати відповіді гості зустрічі лікар-фтизіатр Мельник Зоряна Ярославівна та лікар-епідеміолог Калуської райдержсанепідслужби Нітух Ірина Михайлівна.
Спеціалісти-медики наголосили, що чим раніше буде виявлено, що людина захворіла на туберкульоз, тим легшим буде лікування. Епідемії туберкульозу можна й потрібно запобігати.
Для вчасного виявлення захворювання дорослим і підліткам з 15 років роблять флюорографічне обстеження, а дітям і підліткам - спеціальний тест (реакцію Манту). Пробу Манту можна робити не завжди. Протипоказаннями для проведення проби Манту є: шкірні захворювання; застуда; гострі й хронічні інфекційні та соматичні захворювання в стадії загострення; алергія; епілепсія.
Ранніми симптомами туберкульозу можуть бути: швидка стомлюваність організму; уповільнення росту; зниження апетиту, схуднення;температура тіла 37,5 оС і здебільшого підвищується під вечір, підвищена пітливість особливо перед ранком. Поступово із розвитком захворювання, з'являються додаткові симптоми: задишка при невеликих фізичних навантаженнях, кашель або покашлювання з виділенням мокротиння, можливо з кров'ю.
Санітарна профілактика передбачає своєчасне виявлення хворих на туберкульоз, їхню ізоляцію, дотримання вимог санітарної культури, ефективне лікування в умовах тубстаціонарів, профілактичне лікування сімейних контактів.
Слід особливо зазначити, що споживання токсичних продуктів, паління й уживання великої кількості алкоголю значно знижують захисні сили організму.
В Україні епідемія туберкульозу триває з 1995 року. Вразили усіх збільшення показників захворювання на туберкульоз органів дихання за 2012 рік по Калуському району. Зокрема, дитяча захворюваність склала 18,0 випадків на 100 тис. дітей проти 7,5 – за 2011 р. З цікавістю присутні слухали розповідь лікаря-епідеміолога Нітух Ірина Михайлівна про реальний випадок зараження одного від іншого кількох членів однієї сім’ї, через не дотримання призначень лікарів.
Хворі на туберкульоз неодмінно повинні лікуватися. Інакше хвороба може призвести до смерті. Хворий на туберкульоз є небезпечним для навколишніх.
Фахівець соціальної роботи ЦСССДМ Царевич Оксана Миколаївна провела обговорення проблемних ситуацій, які можуть виникнути в повсякденному житті. Учні 7-А класу ЗОШ№3 (класний керівник Свяшкевич Тетяна Михайлівна) взяли участь в інтерактивному опитування правил безпеки щодо ризику на захворювання туберкульозом «Чи можу я вважати себе відповідальною Людиною?», організованому фахівцями соціальної роботи ЦСССДМ. Тільки ті, хто здатний взяти на себе відповідальність за своє здоров’я, можуть зупинити епідемію.

Завідувач бібліотеки-філії Сокульська Олександра Зіновіївна презентувала присутнім виставку – застереження «Життя людини - найвища цінність», яку організувала бібліотекар читального залу Матковська Оксана Трохимівна. Бібліотекар абонементу Кадоб’янська Леся Орестівна підготувала учасникам пам’ятки «Вбережи себе від туберкульозу» та емблеми «Здолаймо туберкульоз разом».

Підсумки заходу підвів фахівець соціальної роботи ЦСССДМ Мельник Тарас Андрійович, який висловив впевненість, що всі присутні дізналися багато корисного та нового для себе про цю небезпечну хворобу, а також подякував всім учасникам та гостям  зустрічі та побажав бути здоровими та не хворіти!

Завідувач бібліотеки-філії для юнацтва
Сокульська О.З.

Дивіться фото та відео зустрічі.

Категорія: Заходи 2013 року | Переглядів: 999 | Додав: jun-biblioteka | Теги: здоров'я, медицина, зустріч з лікарями, туберкульоз | Рейтинг: 0.0/0
«  Березень 2013  »