П`ятниця, 29.03.2024, 09:07

Головна » 2011 » Квітень » 30 » Зустріч за круглим столом «Безпечна поведінка – запорука міцного здоров’я»
Зустріч за круглим столом «Безпечна поведінка – запорука міцного здоров’я»
До Всесвітнього дня здоров’я

(учасники: директор центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Дидич Галина Василівна,
медичні працівники: Хлібкевич Наталія Володимирівна – лікар-паразитолог та Нітух Ірина Михайлівна – лікар-епідеміолог,
спеціаліст управління культури Кирилович Леся Омелянівна та ін.)

Проведення Всесвітнього дня здоров’я стало одним з нових починань Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) в системі ООН - спеціалізованої установи, що координує глобальні дії із боротьби з хворобами.
Уперше він був проведений 22 липня 1948 року на відзначення ратифікації Статуту ВООЗ, але 1949 року його перенесли на 7 квітня – день, коли було офіційно ухвалено Статут ВООЗ.
Щорічне проведення дня здоров'я стало традицією від 1950 року. Він проводиться для того, щоб люди могли зрозуміти, як багато означає здоров’я в їхньому житті та вирішити, що їм слід зробити, щоб здоров’я людей в усьому світі стало кращим.
7 квітня в рамках відзначення Всесвітнього дня здоров’я працівники бібліотеки для юнацтва разом з директором центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Дидич Галиною Василівною організували круглий стіл «Безпечна поведінка – запорука міцного здоров’я».

Завідувач бібліотеки Сокульська Олександра Зіновіївна розповіла про небезпеку вживання наркотичних речовин, алкогольних напоїв та куріння. Недарма спиртні напої та тютюн з давніх–давен називали викрадачами розуму і здоров’я. За оцінками медиків, кількість смертей внаслідок куріння дорівнює кількості смертей від СНІДу.
Директор центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Дидич Галина Василівна підкреслила, що у більшості підлітків є прагнення на власному досвіді перевірити правильність тверджень про шкідливість сигарети та чарки вина. Та найчастіше буває, що людина зазнавши «втіхи» від вина чи куріння, назавжди залишається їхнім рабом: хотіла б кинути сигарети і припинити пияцтво, та вже не може. А чи варто було починати? Тому молода людина повинна мати чіткі переконання щодо необхідності берегти власне здоров’я. Бо коли людина здорова, вона може все здолати, про все мріяти і досягти високої мети в своєму житті.
Також учні 11 класу ЗОШ №3, класний керівник Смольська Оксана Петрівна та всі учасники заходу мали можливість поспілкуватися з медичними працівниками: Хлібкевич Наталією Володимирівною – лікарем-паразитологом та Нітух Іриною Михайлівною – лікарем-епідеміологом, які навели вражаючі статистичні дані – Івано-Франківська область займає 1-ше місцем в Україні по захворюванню на аскаридоз, серед наших краян майже 40% хворих на туберкульоз — хворі з відкритою формою, так звані — бактеріовиділювачі, які становлять найбільшу небезпеку для сім’ї, друзів, колег по роботі. Такий пацієнт за рік може інфікувати до 10-15 осіб. Вони переконали присутніх, в необхідності стежити за своїм здоров’ям, щороку проходити профілактичні медогляди, у тому числі — і флюорографічні обстеження. Адже  здоров'я не існує саме по собі, воно не дається на все життя, не є постійним і незмінним. Воно потребує турботи протягом усього життя людини.

Згідно з демографічними даними, впродовж останніх десятиліть у індустріально розвинених країнах лютує своєрідна «епідемія підвищеної смертності», яка щорічно забирає життя мільйонів людей.
Значний відсоток виникнення хвороб залежить від порушення санітарно-гігієнічних норм, від неправильного харчування, відсутності режиму праці й відпочинку, від шкідливих звичок самої людини.
У результаті численних досліджень вчені дійшли висновку, що серед чинників, від яких залежить здоров’я людини, котра проживає в цивілізованій країні в умовах миру і за відсутності природних катаклізмів приблизно
20% припадає на екологічні та соціальні чинники;
20% – на спадковість і генетичні порушення;
10% – на рівень розвитку медицини і якості медичного обслуговування,
а близько 50% – на спосіб життя людини та її ставлення до власного здоров’я.
Адже навіть у країнах зі сприятливими екологічними та кліматичними умовами, з високим рівнем життя і медичного обслуговування (наприклад, у Швеції, Швейцарії, Австрії) у частини людей, які не мали жодних генетичних захворювань, внаслідок неправильного способу життя (переїдання, недостатньої рухової активності, тютюнопаління, зловживання алкогольними напоями, вживання наркотичних речовин, безладних статевих стосунків тощо), виникали тяжкі захворювання, які закінчувались каліцтвом або смертю цих людей у молодому працездатному віці.

Кожен учасник круглого столу отримав папку з методичними матеріалами на тему здоров’я, рекомендаційними списками літератури підготовленими працівниками бібліотеки: бібліотекарем абонементу Воробець Наталією Андріївною та бібліотекарем читального залу Кушлик Вірою Юліївною.
Під час заходу учні взяли участь у тестуванні та тему «Шкідливі звички».
Висвітлити тему здорового способу життя допомогла книжково-ілюстративна виставка «Твоє здоров’я – у твоїх руках!», організована бібліотекарем читального залу Матковською Оксаною Трохимівною.
Підвела підсумки круглого столу спеціаліст управління культури міської ради Кирилович Леся Омелянівна, яка ще раз підкреслила, що молода людина повинна звертати увагу на культуру здорового способу життя. Адже здоров’я – найбільше багатство. Та нажаль, молодь рідко думає про здоров’я. Як правило, молодість і здоров’я супроводжують одне одного. А задуматись варто, щоб стати повноцінною людиною: здоровою, гарною, сильною, діяльною і щасливою.

Відео заходу дивіться тут.

Категорія: Заходи 2011 року | Переглядів: 891 | Додав: jun-biblioteka | Теги: зустріч за круглим столом, день здоров’я | Рейтинг: 0.0/0
«  Квітень 2011  »