Субота, 20.04.2024, 14:53

Головна » 2012 » Грудень » 30 » Зустріч за круглим столом «Життя, як спогад...»
Зустріч за круглим столом «Життя, як спогад...»
До 75-річчя від дня народження Героя України, голови НРУ В’ячеслава Чорновола

Минулого тижня до 75-их роковин від дня народження В’ячеслава Чорновола в приміщенні бібліотеки для юнацтва був проведений круглий стіл «В.М. Чорновіл: життя, як спогад» (ведучі провідний бібліограф Микола Когут і завідувач бібліотеки для юнацтва Олександра Сокульська). До участі в заході були запрошені депутат Калуської міської ради, активна рухівка Леся Кирилович, голова осередку НРУ ж/м Хотінь Йосип Малецький і заступник голови Молодого руху Калуша Іван Хацевич.

В'ячеслав Чорновіл - це була особистість, - сказала Леся Кирилович. - На зустрічах з ним, які в першій половині дев'яностих років неодноразово відбувалися в центрі Калуша, з'їжджалися тисячі людей із Долини, Рожнятова, Войнилова й навколишніх сіл. Нам зараз дуже не вистачає такого політика, як Чорновіл.
Продовжуючи розмову, голова Хотінського осередку руху Йосип Малецький розповів присутнім про похорон В'ячеслава Чорновола у березні 1999 року: «Із Івано-Франківщини в ті трагічні дні виїхали 28 автобусів. Серед них і ми - представники НРУ з Калуша.. Такого похорону, як В'ячеслава Чорновола, давно не було в Києві». Пам'ять про Чорновола п. Малецький зберіг у фотографіях, з якими й ознайомив присутніх, представивши їм цілий фотоальбом.

Для нас, молодих, Чорновіл був і залишиться дороговказом, як жити й боротися за Україну. Він є для нас таким провідником, як Коновалець, Бандера й Шухевич, - поділився молодорухівець Іван Хацевич.
Запитання до старшого покоління задавали присутні на круглому столі учні 9-А класу Калуської третьої школи (керівник Галина Клюшта).

Вл.інф.
Дзвони Підгір’я.- 2012.- 28 груд.

Відео зустрічі дивіться тут.

Категорія: Заходи 2012 року | Переглядів: 681 | Додав: jun-biblioteka | Теги: Чорновіл | Рейтинг: 0.0/0
«  Грудень 2012  »