Середа, 17.04.2024, 00:37
Вітаю Вас Гість | RSS

Калуська бібліотека-філія
для юнацтва



Контакти

Івано-Франківська область, місто Калуш,
вулиця Пушкіна, 3.

Графік роботи



Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Вірт-клуб "Світогляд"

Головна » Вірт-клуб "Світогляд" » Школа виживання

Як соціальні мережі впливають на ваш мозок
Лише вдумайтесь: одна третина всього населення планети «зависає» в соцмережах. Недивно, що їх вплив на суспільство нестримно зростає. Але, як з'ясувалося, соцсітки впливають на наш мозок, фактично перекраюючи його структуру. Не вірите?

Залежність. 
Не можете натиснути кнопку «вийти»? Нічого дивного: дослідження показали, що від 5% до 10% користувачів практично нездатні відмірювати час, проведений онлайн. Ця психологічна залежність порівнюється з алкоголізмом і наркоманією, тому що зачіпаються одні і ті ж відділи мозку.



Зокрема, відбуваються порушення в структурі білої речовини мозку в тих відділах, що відповідають за вироблення емоцій, увагу і ухвалення рішень. Оскільки соціальні медіа приносять «винагороду», не вимагаючи для цього особливих зусиль, мозок перенастроює сам себе, викликаючи у вас пристрасне бажання отримувати якомога більше таких «винагород». Так само алкоголіки і наркомани постійно знаходяться в гонитві за «кайфом».





Багатозадачність.
Можна подумати, що люди, які безперервно спілкуються в соцмережах і постійно переключаються з роботи на Інтернет або телефон і назад, можуть краще за інших робити декілька справ одночасно. Але тести показали, що такі люди, в порівнянні з останніми, показують набагато гірший результат, якщо потрібно швидко переключитися з одного завдання на інше.



Багатозадачність, пов'язана із спілкуванням онлайн, знижує здатність вашого мозку відфільтрувати перешкоди, і навіть може ускладнити процес запам'ятовування: мозок просто не зможе помістити інформацію в «елементи пам'яті».

Фантомна вібрація.
Синдром фантомної вібрації - відносно новий психологічний феномен, коли вам починає здаватися, що ваш телефон вібрує, хоча він мовчить. У одному дослідженні 99% випробовуваних призналися, що відчувають таке принаймні один раз кожні два тижні.



Як би дивно це не звучало, але технології почали «перепрограмувати» нашу нервову систему, і в мозку стали спрацьовувати такі пускові схеми, яких не спостерігалося за всю історію людства.

Дофамін і розмови про себе коханого.
Спілкування в соцмережах підсилює вироблення гормону дофамін, що викликає викликає почуття щастя, задоволення й ейфорії. Природним чином він виробляється, наприклад, під час сексу або смачного обіду. Учені виявили, що центри винагороди в мозку людини набагато активніші, коли вона говорить про саму себе, а не слухає інших. І це не дивує:треба признатися, що ми дійсно дуже любимо говорити про себе.
Але що виходить. Лише 30-40% бесіди в реалі присвячуються самому собі і своїм переживанням, а ось при спілкуванні в соцсітках - все 80%.



Коли ми використовуємо соцмережі, стимуляцію отримує та ж частина мозку, що пов'язана з оргазмом, мотивацією і любов'ю. І навіть більше, якщо у вас розширюється аудиторія. Тобто, організм фізіологічно нагороджує нас за те, що ми так багато говоримо про себе онлайн.

Соціальні мережі можуть принести багато користі: допомогти вам знайти старого друга, дізнатися про нову книгу або музичний альбом, організувати зустріч і захід. Але зловживання суспільними мережами (інтернетом, роботою, комп'ютерними іграми) може привести до залежності, втрати уваги, витраті часу, відчуженню і отупінню. Соціальні мережі це не велике зло, як багато хто вважає. Це і добре і погано. У ваших силах брати від них лише хороше і відсівати погане. Успіхів!

Категорія: Школа виживання | Додав: jun-biblioteka (15.11.2017)
Переглядів: 710 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Форма входу
Пошук
Календар

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання