П`ятниця, 19.04.2024, 07:56
Вітаю Вас Гість | RSS

Калуська бібліотека-філія
для юнацтва



Контакти

Івано-Франківська область, місто Калуш,
вулиця Пушкіна, 3.

Графік роботи



Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Вірт-клуб "Світогляд"

Головна » Вірт-клуб "Світогляд" » Субкультури: за і проти

Татуювання - модно чи шкідливо?...
Екскурс в історію
Історія татуювання нараховує 60 тис. років, воно наносилася ще в Древньому Єгипті. Слово "татуювання" (тату - скорочено) походить від таїтянского (ta - малюнок, atoua божество). Ще в первісному суспільстві древні люди зображували на своєму тілі малюнки, які, наприклад, вказували на приналежність до певного племені, роду, соціальну приналежність її власника й нібито наділяли їхнє тіло магічною силою, захищали в бою, оберігали від болю.
Інші дослідники вважають, що слово "татуювання" походить від явайського кореня "тау", яке відповідає полінезійському "тату" і що переводиться як "рана", "поранений".
Доктор Гелльштерн у роботі "Татуювання в злочинців", говорячи про походження терміна "татуювання", стверджує, що це мореплавець Кук привіз його з острова Гаїті, де місцеві жителі наносили татуювання членам свого племені в знак настання статевої зрілості, яких-небудь особливих заслуг перед племенем, з марновірств і т.д.

   

Перші відомості про татуювання серед європейців, за повідомленням професора Рікке, відносяться до початку XVIII століття, коли на ярмарках стали з'являтися татуйовані люди, які за гроші демонстрували своє тіло.
З тих пір татуювання дуже швидко поширилося, особливо серед моряків. Проникло воно й у злочинний світ.
Широко поширилося татуювання серед злочинців: прояв морально дефектних людей.
Знаючи значення малюнків, написів, їхнє традиційне розташування на тілі, співробітник правоохоронних органів може легко визначити схильність раніше засуджених до певних видів карних проявів. Бували випадки, коли за допомогою татуювань розкривалися злочини.

Татуювання в сучасному світі - це мода, форма проявів культурного життя, оскільки вони викликаються не необхідністю, а мінливою примхою дня.
Мода - недовготривале панування в суспільстві певних смаків, що виявляються у зовнішніх формах побуту. Вона стосується кожної людини й всіх сторін її життя - від форми каблука до літератури, від аромату парфумів до архітектури.
Але не треба забувати, що не все, що модно - корисно для здоров'я. Деякі захоплення, продиктовані модою, можуть бути шкідливі й навіть небезпечні для життя.
У суспільстві широке поширення, особливо серед молоді, набуло нанесення на тіло з використанням техніки тату малюнків, виконаних у різному стилі: боді-арт (кольорове татуювання) і просте татуювання.
Якщо говорити про психологію у зв'язку з татуюванням, то тут певний інтерес представляє психологія самого татуювальника. Уже він-то й справді себе виражає в кожній своїй роботі.
У всіх народів протягом сторіч склалася певна символіка, познайомитися з якою зовсім не зайва річ.

Ризик для здоров'я
Однак подібні способи впливу на тіло пов'язані з ризиком для здоров'я: від незначної інфекції до серйозного захворювання, яке загрожує життю. Тому ті, хто збираються зробити татуювання, повинні усвідомлювати всі пов'язані із цим небезпеки.
Зараз татуювання роблять за допомогою спеціального апарата, дія якого нагадує роботу швейної машинки.



Залежно від розміру малюнка процедура може займати від години до декількох годин і супроводжуватися незначною кровотечею. Залежно від місця нанесення татуювання воно може бути більш-менш хворобливим.
Крім того, навіть якщо при нанесенні татуювання під шкіру не потрапила інфекція, барвник (особливо червоний), який використовували може викликати алергійну реакцію (почервоніння, свербіж шкіри) і інші ускладнення типу дерматиту.
Закордонні медики вважають, що нанесення тату може мати дуже серйозні наслідки. Відомі випадки, коли майстри татуажу заражали своїх клієнтів правцем, туберкульозом і навіть СНІДом.
Інколи буває, що через деякий час на шкірі під малюнком або довкола нього виникає екзема. Це може призвести навіть до госпіталізації. Причиною тому - барвник парафеніленодіамін, який у косметичній промисловості дозволено застосовувати в строго обмежених кількостях. Особливо ризикують власники татуювань чорних кольорів.
Ще один неприємний ефект - утворення шрамів.

Оскільки в США останнім часом дуже поширилися випадки, коли татуювання завдають шкоди здоров'ю, влада була змушена взяти ситуацію під свій контроль.
Ще в 1961 році в багатьох штатах були введені обмеження на татуювання, тому що при цій процедурі часто заражалися гепатитом. У тих же штатах, де подібні обмеження не вводилися, татуювання не входять у розряд медичних і косметичних послуг, регульованих державою.
В 2003 році службовцям військово-морського флоту США заборонили татуювати голову й шию, а морякам, що вже мають наколки, наказали від них позбутися.
У цей час також накладена заборона на ввіз у США тимчасових татуювань, які в основі містять хну. Хна в Америці офіційно дозволена тільки для фарбування волосся, використання її в тату-салонах нелегальне і підлягає переслідуванню за законом.
До речі, Американська асоціація банків крові й Американський Червоний Хрест не приймають кров від донорів, що зробили собі татуювання менше року тому. За цей час звичайно виявляються негативні наслідки ризикованої процедури.
В Україні, на жаль, ніякої статистики по татуюваннях нема, і чиновники від медицини поки не загострюють на цьому увагу, але це не робить процедуру менш шкідливою й небезпечною. Тим більше, що тату-салони зараз зустрічаються на кожному кроці.

Перш ніж робити татуювання, гарненько подумайте!
Вам не треба цього робити, якщо ви схильні до алергійних реакцій, або у вас занадто чутлива шкіра. Барвник містить дуже сильний алерген, і в багатьох людей може викликати довічну алергію на сонцезахисні креми, болезаспокійливі таблетки, а також на одяг і тіні для вій, які містять такий самий барвник.

Ще пам’ятайте, що процедура татуажу досить хвороблива – адже вас будуть колоти голками! - а звести натільний малюнок потім непросто й у багатьох випадках залишаються рани й шрами.
Тату з використанням хни, що стали особливо популярними останнім часом, украй небезпечні, причому не сама хна, а фарба, до складу якої вона входить.

Нанесення тату впливає на імунну систему й загрожує зараженням смертельно небезпечними інфекційними захворюваннями.Частинки фарби потрапляють у лімфатичні судини, а по них у лімфатичні вузли, які стають схожими на забиту брудом каналізацію й перестають виконувати свою захисну - імунну функцію.
Зведення татуювання полегшення не принесе, тому що частинки фарби, що потрапили в лімфатичні вузли, встигають зробити свою чорну справу, і лімфовузли перестають повною мірою реагувати на все чужорідне й хвороботворне, а також перестають виробляти антитіла до різних вірусів і бактерій.

Чи вартує така гра свіч? Адже років через десять ви можете пошкодувати про те, що по дурості зробили епатажну наколку, а на обвислій з віком шкірі вона буде дивитися далеко не так естетично, як замолоду...
Чи не краще пошукати якісь інші способи прикрасити себе?


Способи видалення татуювань.
Найбільш ефективний метод, що щадить, видалення татуювання - лазерне шліфування шкіри. Для того, щоб значно зменшити площу малюнка, а іноді й повністю його видалити може знадобитися до 12 сеансів протягом року. Легше видаляються чорні малюнки, складніше всього - червоні й жовті. На місці застосування лазера залишиться рубець. У найкращому разі він буде тілесних кольорів, але може бути знебарвленим, або червоним.

Задумайтеся! Мода - мінлива!
Категорія: Субкультури: за і проти | Додав: jun-biblioteka (06.05.2016)
Переглядів: 2027 | Теги: історія татуювання, тату, татуювання | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Форма входу
Пошук
Календар

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання