В рамках організації відпочинку дітей на час літніх оздоровчих таборів у бібліотеці-філії для юнацтва був організований бібліотечний кінозал «Книга на екрані» по книзі Джона Рональда Руела Толкіна «Гобіт, або Туди і звідти». Перед початком перегляду кінофільму бібліотекарі розповіли дітям про автора та історію написання киги. Джон Рональд Руел Толкін — видатний англійський письменник, поет, філолог, професор Оксфордського університету. Найбільше відомий як автор жанрового різновиду фантастики - фентезі: автор творів «Гобіт, або Туди і звідти», «Володар перснів» і «Сільмарілліон». «Гобіт, або Туди і Звідти" — новела-казка Джона Толкіна, один з перших творів жанру фентезі. Уперше книга була видана 21 вересня 1937 року. Її продовженням є трилогія «Володар Перснів». Книга отримала Carnegie Medal, премію від New York Herald Tribune та від дитячого журналу Books for Keeps — «Найважливіший твір ХХ сторіччя для старших читачів». Видано сто мільйонів примірників. Український «Гобіт» вийшов у видавництві дитячої літератури «Веселка» (друкувався в Києві та Харкові) навесні 1985 року. Це був перший переклад Дж.Р.Р. Толкіна українською мовою - виконаний Олександром Мокровольським.
Працівники бібліотеки-філії для юнацтва коротко розповіли учням зміст книги «Гобіт».Це історія надзвичайної пригоди, яку втнула ватага ґномів, узявшись відшукати загарбане драконом золото. Мимохіть учасником цієї ризикованої виправи став Більбо Торбин, прихильний до комфорту і позбавлений амбіцій гобіт, котрий, на власний подив, виявив неабияку винахідливість і вправність у ролі зломщика. Сутички з тролями, ґоблінами, ґномами, ельфами та гігантськими павуками, бесіда з драконом, Смоґом Величним, і радше мимовільна присутність на Битві П’ятьох Армій - ось лише деякі пригоди, що їх судилося пережити Більбо. Але траплялись і світліші моменти: щира дружба, смачне частування, сміх та пісні. Написаний професором Толкіном для власних дітей, «Гобіт» відразу ж по виході у світ зустрів палке схвалення. Ця дивовижна історія, цілком закінчена та вивершена, водночас є преамбулою до «Володаря Перснів». «Гобіт» мав приголомшливий успіх. Читали книгу не тільки п'ят-дев'ятирічні малята - від неї не могли відірватися й підлітки, і дорослі читачі. Але саме діти підліткового віку безпомилково відчули, що їм розказане не тільки й не просто про пригоди гоббіта, розчули в творі відголосок ще не написаної епопеї. І з дитячою невідчепністю вимагали у враженого успіхом книги видавця її продовження. А продовженням стала книга «Володар перснів». В бібліотеці на вистаці було представлено кілька видань Джона Толкіна.
В український прокат вийшла голівудська екранізація казки Толкіна «The Hobbit», яку і переглянули юні відвідувачі (першу частину). По завершенні перегляду всі поспішили до кафедри обслуговування дітей, щоб вибрати книги, які їх зацікавили.
|