Головна » 2013»Березень»17 » Хвилина інформації «Володимир Вернадський – титан мислі»
17:33
Хвилина інформації «Володимир Вернадський – титан мислі»
12 березня 2013 року минуло 150 років від дня народження В.І. Вернадського, українського вченого, засновника геохімії, біохімії, радіогеології.
Володимир Іванович Вернадський був ученим-пророком, наукове передбачення якого не всіма його сучасниками одразу сприймалося, а тому заперечувалося. Тільки в наш час ми можемо оцінити, наскільки його думки і прогнози щодо подальшого розвитку цивілізації були вірними. Бібліотека-філія для юнацтва відзначила цей ювілей оформленням
книжкової виставки «Володимир Вернадський: з думкою про майбутнє».
На виставці були представлені книги про життя та діяльність великого вченого. До вашої уваги деякі з них.
Бібліотекар читального залу Оксана Матковська провела для користувачів
хвилину інформації «Володимир Вернадський – титан мислі».
Могутній і різнобічний талант В. І. Вернадського розквітнув на межі XIX і XX ст. Це був період величезних успіхів і великих відкриттів у галузі хімії та фізики, початок проникнення їх ідей і методів у природничі науки, що сприяло найшвидшому їх розвитку. В. І. Вернадський належав до великих учених-енциклопедистів у галузі природознавства. За час своєї наукової діяльності він опублікував близько 400 наукових праць, які належать до всіх основних напрямів геологічного циклу наук, а також до історії, філософії та педагогіки. Заслуги вченого високо оцінені не тільки на Батьківщині, а й за її межами. В. І. Вернадський — академік АН СРСР, академік АН УРСР, перший президент Академії наук УРСР, член Чехословацької та Паризької академій наук, лауреат Державної премії СРСР, нагороджений орденом Трудового Червоного Прапора. Ім'я вченого присвоєно багатьом академічним інститутам, бібліотекам, кораблям тощо. Зокрема Національній бібліотеці України. На пошану вченого названо два мінерали «вернадит» і «вернадскит». Академія наук СРСР у 1945 році установила грошову премію та золоту медаль імені В. І. Вернадського. Починаючи з 1973 року НАН України встановлена також премія імені В. І. Вернадського, а з 2003 р. — Золота медаль імені В. І. Вернадського Національної академії наук України. У 1963 році Пошта СРСР випустила поштову марку до 100-річчя з дня народження вченого. У 1964 році іменем ученого названо гірський хребет у східній частині Антарктиди. Довжина його понад 400 км, висота 1600 м. У 1996 році заснована українська антарктична станція Академік Вернадський. У 1973 році його іменем названо бульвар у Києві (Академмістечко) де у 1981 році йому споруджено пам'ятник. До 1963 року його ім'я носила також нинішня вулиця Запорожця. 26 березня 2003 року Національним банком України в обіг випущена ювілейна монета номіналом 2 гривні присвячена академіку Вернадському. На честь науковця названо астероїд 2809 Вернадський.