25 лютого - 149 років від дня народження української письменниці Лесі Українки
До дня народження видатної письменниці Лесі Українки в бібліотеці-філії для юнацтва відбулося засідання молодіжного клубу «СОВА».
Студенти Калуського політехнічного коледжу дізналися про неймовірні факти її по-жіночому нещасливої долі. За життя Леся вразила Україну і світ своєю творчістю та інтелектом. Серед інтелігенції, яка в більшості складалася з чоловіків, вона була однією з найвідоміших поетес в Україні. Навіть сам Іван Франко назвав її «єдиним мужчиною в нашому письменстві». Хоч сама Леся Українка не вважала себе гідною і нігтя Франка. Кажуть, що справжній поет не повинен бути щасливим. Цей вислів можна віднести до долі Лесі Українки. Здається, письменниця народилася для щастя, адже вона була дуже талановита, та життєвий шлях виявився важким, тернистим, переповненим фізичного болю, душевних мук і нещасливого кохання… Молодь найбільше зацікавила інформація та відеоматеріали про чотирьох чоловіків, які були в її житті. Перше кохання – Максим Славінський; молоді роки пройшли за уроками грузинської мови з Нестором Гамбарашвілі, найщиріше кохання вона відчула до Сергія Мержинського і за шість років до смерті стала дружиною Климента Квітки. Тому Леся Українка, незважаючи на хворобу та життєві негаразди, все ж таки була щасливою людиною, бо доля подарувала їй кохання, яке живе і донині у палких поезіях та спогадах.
«Я не завжди тямлю, за що і через що я кого люблю… Не знаю і, скажу правду, знати не домагаюсь. Люблю і вже. Любов абсолютної справедливості не знає, але в тім її вища справедливість. У світі стільки несправедливо-прикрого, що якби не було несправедливо-лагідного, то зовсім не варто було б жити. Не від нас залежить поправити більшу половину всесвітньої несправедливості безпосередньо, будем же поправляти її іншою несправедливістю – любов’ю!» - Леся Українка.
|