В 2018 році минуло 15 років з часу смерті легендарної Слави Стецько (Євгенії-Ганни Музики) – видатної політичної діячки ХХ ст., голови Конгресу Українських Націоналістів, голови ОУН(р), члена ЦК Антибільшовицького блоку народів, президента АБН (1986—2003), народного депутата України трьох скликань. 21 листопада, в бібліотеці – філії для юнацтва відбулася патріотична година «Слава Стецько. Жінка з легенди», присвячена жінці, яка усе своє життя присвятила боротьбі за незалежну Українську державу. Учні 8-А класу ЗОШ №10 мали можливість дізнатися про Славу Стецько, як надзвичайно працьовиту і сильну духом особистість, чуйну і лагідну жінку, інтелігентного, мудрого і принципового політика, яким захоплювалися навіть її політичні опоненти.
Ведучі заходу завідувач бібліотеки Олександра Сокульська та бібліотекар кафедри обслуговування дітей Ганна Мартинюк розповіли молоді про те, як Слава Стецько боролася спершу проти польського панування, потім – проти російського та німецького. У вісімнадцять років вона вступила до Організації Українських Націоналістів. В роки Другої Світової війни вона вела активну роботу у жіночій та молодіжній мережах ОУН, брала участь у розбудові Червоного Хреста Української Повстанської Армії. Коли Західну Україну захопили радянські війська, Євгенія-Ганна Музика була змушена виїхати за кордон, де продовжувала вести активну діяльність, спрямовану на боротьбу за незалежність України. Слава Стецько закінчила правничий факультет Мюнхенського університету і стала магістром політичних наук. Вона досконало володіла сімома іноземними мовами. Коли Україна нарешті стала незалежною державою, пані Слава повернулася на рідну землю, де створила й очолила політичну партію Конгрес Українських Націоналістів, стала депутатом Верховної Ради України та ініціатором створення Всеукраїнської Ліги українських жінок.
Під час заходу прозвучали розповіді про одну з найпомітніших жіночих постатей незалежної України, уривки із повісті для дітей «Ґеня» Анни Багряної з книги «ДОРОГА НА СХІД», демонструвалися відеоматеріали з виступами Слави Стецько та відео-екскурсія «Музей Слави Стецько» в с. Юшківці Жидачівського району.
|