3 травня - День Сонця
Сонце – найближча до Землі зірка. Для Землі Сонце - могутнє джерело космічної енергії. Воно дає світло й тепло, необхідні для рослинного і тваринного світу, і формує найважливіші властивості атмосфери Землі. В цілому Сонце визначає екологію планети. Без нього не було б і повітря, необхідного для життя: воно перетворився б на рідкий азотний океан навколо завмерлих вод і обледенілої суші.
Багато цікавого про Сонце можна почерпнути для себе, переглянувши пізнавальну виставку в бібліотеці-філії для юнацтва: прочитали легенду про бога Ярила, вірші та прислів’я про цю яскраву зірку, сонячні загадки, переглянути книги з астрономії та дізнатися цікаві інші факти про Сонце.
Цікаві факти про Сонце. Температура поверхні Сонця може досягати рівня 6000°С (при такій температурі будь-який метал або камінь перетворюється на газ, тому Сонце є газовою кулею). Сонце обертається довкола центру нашої галактики, Чумацького Шляху, роблячи повний оберт кожні 225-250 мільйонів років. Сонце має діаметр майже 1 392 000 км (приблизно у 109 разів більше діаметру Землі). Маса Сонця складає 98% маси нашої Сонячнoї системи. Якби Сонце було розміром із м'яч для футболу, Юпітер був би розміром як м'яч для гольфу, а Земля була б розміром з горошину. Сила тяжіння на поверхні Сонця в 28 разів більше ніж на Землі. Людина з вагою 60 кг на Землі, буде важити 1680 кг на Сонці. Мінімальна кількість затемнень на рік - два. Сонячні затемнення в одній i тій самій місцевості спостерігаються рідко, оскільки їх видно лише у вузькій смузі тіні Місяця. Повне сонячне затемнення спостерігається в середньому 1 раз у 200-300 років.
|