Середа, 27.11.2024, 04:19
Вітаю Вас Гість | RSS

Калуська бібліотека-філія
для юнацтва



Контакти

Івано-Франківська область, місто Калуш,
вулиця Пушкіна, 3.

Графік роботи



Статистика

Онлайн всього: 4
Гостей: 4
Користувачів: 0


Головна » 2013 » Травень » 26 » Тренінг «Курити чи бути здоровим?»
21:16
Тренінг «Курити чи бути здоровим?»
31 травня — Міжнародний день боротьби з тютюнокурінням

«Куріння – це звичка, огидна для зору,

нестерпна для нюху, шкідлива для мозку,
небезпечна для легенів»
Якоб І., король Великобританії



Кожного року в світі мільйони людей отримують різні захворювання через паління. Та, не зважаючи на це, одночасно інші мільйони людей на землі починають палити. Чому ми починаємо палити?
  • Чи варто було спробувати?
  • Яка користь від паління?
  • Які наслідки паління?
  • Як кинути палити?
  • Як не почати палити?
    Всі ці питання часто виникають перед молодими людьми. Працівники бібліотеки-філії для юнацтва намагалися дати відповіді на ці запитання, організувавши тренінг "Курити чи бути здоровим?". Часто дивлячись на поведінку дорослих, які палять, деякі учні сприймають паління, як ознаку дорослості. Для багатьох учнів паління є засобом самоствердження, прагненням засвоїти «модні» манери, необхідним, щоб переконати оточення в своїй незвичайності  та сучасності. Серед інших мотивів в учнів виявляється бажання все в житті спробувати. Але вони не замислюються над тим, чим можуть закінчитися ці спроби. За будь-яких мотивів паління призводить до формування залежності.
Завідувач бібліотеки Олександра Сокульська та бібліотекаря абонементу Леся Кадоб’янська, намагалися довести підліткам, що бути дорослим, самостійним, цікавим – це насамперед, бути вільним, мати власну точку зору, а отже, керувати своїми звичками, а не підкорятися їм.



Під час тренінгу учні 8-Г класу ЗОШ№3 (класний керівник Лилик Віра Василівна) переглянули відеофільми про шкідливість тютюнопаління, відповідали на запитання анкети "Куріння як соціальна проблема суспільства".
Слухачі були дуже здивовані, почувши багато фактів про сигарети та тютюновий дим. Так, випалюєш пачку за день - одержуєш 500(!) рентген опромінення за рік, що в 12 разів перевищує норму, безпечності, встановлену в США! Людина, що викурює в день 20 сигарет, отримує таку саму дозу радіації, яку б вона отримала, зробивши 200 рентгенівських знімків на рік.
Нікотин - одна з найнебезпечніших отрут рослинного походження. Маленьку мишку він вбиває миттєво, якщо їй капнути в око краплину цієї отрути. Дуже чутливі до нікотину птахи, ссавці а також риби і земноводні. Наприклад, якщо змочити кінчик скляної палочки нікотином і доторкнутися нею до дзьоба горобця, то він загине. Також краплина нікотину призводить до загибелі всіх риб в акваріумі. Людина загине миттєво, якщо дозу нікотину з однієї курильної трубки ввести в організм шляхом ін'єкції. Одна красива трубочка сига¬рети містить убивчий заряд 2-3 мг нікотину.
Зазвичай ознаки шкідливого впливу на організм з’являються через 10-20 років після початку куріння, тому багато курців спочатку не помічають змін у стані свого здоров’я. Дослідження показують, що тривале тютюнопаління призводить до передчасної смерті, скорочує тривалість життя на 10-15 років.
Працівники бібліотеки також привернули увагу учасників тренінгу до так званого "пасивного куріння" (вдихання тютюнового диму некурцями).Часто, ті, хто палять, або не усвідомлюють шкоди, якої завдають оточуючим, або не хочуть з цим рахуватися. Особливо шкідливим є перебування в задимленому приміщенні: вдихання тютюнового диму протягом однієї години рівносильне випалюванню чотирьох цигарок. У «пасивних курців» підвищується втомлюваність, подразливість, значно зменшується концентрація уваги, зосередженість, шкідливість реакції.
Підліток 10-15 років, який щоденно  вдихає дим батька-курця, «випалює» 80 цигарок за рік, маленька дитина – цигарку на 3 дні. Рідні і близькі курця не зі своєї вини стають «пасивними курцями».
Леся Кадоб’янська презентувала тематичну виставку "Курити чи бути здоровим?".



Леся Кадоб’янська наголосила, що нині ми не можемо говорити про куріння підлітків як про невинні пустощі. Куріння - соціальне лихо. Через нерозуміння, сліпе наслідування моди, дорослих, ровесників підліток починає курити - спочатку робить одну затяжку, викурює одну сигарету, а потім тягнеться до лиховісної пачки знову і знову. І так куріння стає звичкою. А почати куріння набагато легше, ніж покинути. Отож, краще не починати.

Світлини тренінгу дивіться тут.

Категорія: Заходи 2013 року | Переглядів: 758 | Додав: jun-biblioteka | Теги: здоров'я, паління, шкідливі звички, куріння | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Форма входу
Пошук
Календар
«  Травень 2013  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Архів записів