Середа, 21.04.2021, 19:32
Вітаю Вас Гість | RSS

Калуська бібліотека-філія
для юнацтваКонтакти

Івано-Франківська область, місто Калуш,
вулиця Пушкіна, 3.

Графік роботиСтатистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Про бібліотеку

Калуська бібліотека-філія для юнацтва

Згідно  наказу №197 по Калуській центральній масовій бібліотеці від 17 грудня 1979 р. було прийнято рішення про створення бібліотеки для юнацтва в м. Калуші. Першим завідувачем бібліотеки стала Михно Павліна Дмитрівна. Протягом 1984–2000 років завідувачем бібліотеки була Власик Людмила Василівна. З 2000 року бібліотекою завідує Сокульська Олександра Зіновіївна.

Спершу бібліотека для юнацтва розташовувалася в приміщенні будинку на площі Героїв. З жовтня 1997 року бібліотека знаходилася на першому поверсі житлового будинку по вул. Сівецькій, 2. У вересні 2013 року бібліотека-філія для юнацтва змінила адресу: вул. Пушкіна, 3.

Нетрадиційний, інноваційний підхід до організації роботи з молоддю в бібліотеці та поза її межами, дбайливе формування книжкового фонду зміцнили авторитет бібліотеки, як соціальної та інформаційної установи для молодих калушан. ЇЇ користувачами стали такі верстви населення, як шкільна та студентська молодь, молоді підприємці, працююча, а також соціально-незахищена молодь безробітні, юнаки та дівчата з вадами здоров’я, допризовні юнаки та військові, викладачі та вчителі, керівники різноманітних гуртків, працівники органів державної служби та інші.
Основною віковою категорією є користувачі віком від 12 до 30 років.

Фонд бібліотеки нараховує понад 28 тисяч видань.
Щороку бібліотеку відвідує більше 3 000 користувачів.
Бібліотека веде облік друкованої продукції, що надійшла; проводить довідково-бібліографічне, інформаційне обслуговування користувачів, формує і веде довідково-бібліографічний апарат. В бібліотеці ведуться каталоги: алфавітний та систематичний.

У бібліотеці функціонують:
- абонемент,
- читальний зал,
- кафедра обслуговування дітей,
- інтернет-зал.
Абонемент – це:
- багатий вибір класичної літератури вітчизняних та іноземних письменників;
- дотепна, стильна проза: детективи, мелодрами, фантастика, пригоди, кримінальні романи;
- сучасна українська проза та поезія;
- можливість отримання літератури строком на 15 днів і продовжити термін користування за телефоном або особисто.
Читальний зал – це:
- документно-інформаційні ресурси універсального змісту;
- допомога тим, хто хоче отримувати інформацію за найрізноманітнішими темами;
- сучасна література з права, економіки, психології, філософії, релігієзнавства;
- повні зібрання творів вітчизняних та іноземних письменників;
- альбоми з мистецтва та ін.;
- великий вибір довідників, словників, енциклопедій;
- затишне приміщення;
- гостинність бібліотечних працівників.
Бібліотека організовує і проводить масову популяризацію літератури: презентації книг, зустрічі за круглим столом, літературні вечори, години духовного спілкування, літературні години, вікторини, зустрічі з цікавими людьми, тематичні вечори, презентації творчих робіт молоді, усні журнали, майстер-класи та ін.

На базі бібліотеки-філії для юнацтва діють клуби за інтересами: хобі-клуб «Стильні фантазії» та молодіжний клуб «СОВА».

Хобі-клуб «Стильні фантазії» є добровільним любительським об’єднанням дітей та молоді, яку проявляє інтерес до історії виникнення різних видів рукоділля, бажання оволодіти різноманітними техніками виконання та розвинути свою фантазію. Мета клубу: виховання у дітей та молоді любові до прекрасного, сприяння творчій самореалізації та духовно-естетичному самовдосконаленню, формування естетичних смаків та художньо-творчих здібностей. Традиційним стало відзначення членами клубу «Стильні фантазії» різноманітних свят: Дня св. Валентина, Воскресіння Христового, Дня матері, Всеукраїнського дня бібліотек, Новоріно-Різдвяних свят.

Молодіжний клуб «СОВА» (Спілкування Обдарованих Винахідливих Активних) - це об’єднання молоді, яка бажає спілкуватися з ровесниками, обмінюватися думками про все, що хвилює сучасну молодь, дискутувати про творчість, культуру; бути допитливим і активним в пошуку відповідей, поглибити свої знання і поділитися ними з іншими. В рамках молодіжного клубу «СОВА» відбулися заходи, присвячені Дню Європи в Україні, Міжнародному дню туризму, Дню памяті учасників битви під Крутами, Всесвітньому дню поезії.

Інформація щодо покращення матеріально - технічної бази  за 2014 - 2019 р.р.

Матеріальна база бібліотеки-філії для юнацтва поповнилась якісною комп’ютерною технікою, електронними книгами та найновішою літературою. 
Оновлено бібліотечні меблі. Зокрема придбано нові столи, крісла, каталожні шафи. Для створення сучасного дизайну в бібліотеці були встановлені тканинні ролети на вікна, придбано оригінальні вішаки, встановлені металеві вхідні двері.
Для забезпечення збереження документних ресурсів бібліотеки в приміщенні встановлено охоронну сигналізацію.

В бібліотеці створений Інтернет-зал з трьома ПК (з підключенням до мережі Інтернет), який надає відкритий доступ до найновіших друкованих видань, користування електронними книгами, навчальною літературою on-line (пакет навчальної літератури в електронному варіанті видавництва «Центр учбової літератури» - більше 700 підручників з різних галузей) та можливість скористатися WI-FI.

Бібліотека підключена до системи автоматизації бібліотек ІРБІС64, яка дозволяє створювати й підтримувати електронний каталог. Система максимально наближена до потреб користувача. З її допомогою можна здійснювати самостійний швидкий пошук видань в електронному каталозі калуської ЦБС та безкоштовно користуватися готовими електронними каталогами бібліотек – членів ІРБІС-корпорації.
Доступ до  електронного  каталогу калуської ЦБС та пошук книг корпорації ІРБІС можна здійснити через
сайт бібліотеки-філії для юнацтва - jun-biblioteka.at.ua.
 
Реклама органічно ввійшла в життя бібліотеки. Про послуги бібліотеки-філії для юнацтва можна дізнатися, поглянувши на три рекламні банери на стінах приміщення.

Щоквартально бібліотека отримує нову літературу.
Графік роботи бібліотеки.Напишіть нам.      jun.biblioteka@gmail.com


Форма входу
Пошук
Календар
«  Квітень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Архів записів