П`ятниця, 19.04.2024, 22:38

Головна » 2020 » Січень » 30 » Екскурс в історію «Пам’яті юнаків – героїв»
Екскурс в історію «Пам’яті юнаків – героїв»
29 січня - День пам’яті Героїв Крут

Не повернулися, упало триста їх,

А ми й донині їх не можемо забути…
Міра Гармаш. «29.01.1918»

Сьогодні, 28 січня, в бібліотеці – філії для юнацтва відбувся екскурс в історію «Пам’яті юнаків – героїв», присвячений Дню пам’яті Героїв Крут.
Вихованці гуртка «Географічне краєзнавство» (керівник гуртка Самусік Мирослава Василівна) провели зустріч, присвячену вшануванню героїзму української молоді, яка жертовно загинула у боях під Крутами у 1918 році.

Учні 7-В класу Калуського ліцею №2 дізналися про героїчний подвиг гімназистів 6-8-х класів і студентів, що 1918-го стали на захист незалежності своєї Вітчизни. У 1918 році відбувся бій під Крутами, що проходив біля залізничної станції Крути поблизу селища Крути та села Пам'ятне, за 130 кілометрів на північний схід від Києва, 18 км на схід від Ніжина. Цей бій тривав 5 годин між 4-тисячним підрозділом російської Червоної гвардії під проводом есера Михайла Муравйова та загоном із київських курсантів, студентів, школярів і козаків «Вільного козацтва», що загалом нараховував близько чотирьох сотень вояків. Сили були надто нерівні та жоден не відступив назад. Трагічна загибель студентів та бій під Крутами на довгі роки стали одним із символів патріотизму і жертовності у боротьбі українського народу за свободу і незалежність України.
Нікого не залишили байдужими патріотичні пісні у виконанні відомого народного вокально-інструментального гурту «Передзвін».

На заході також лунали поетичні твори Павла Тичини «Пам'яті тридцяти», Богдана-Ігоря Антонича «Крутянська пісня», Петра Шкраб’юка «Бій під Крутами» та нашого краянина Василя Олійника «Микола Корпан».

Для молоді бібліотекарі презентували книжково-ілюстративну виставку «Пам’ятай про Крути», демонстрували відеоматеріали «Балада про Крути», «Лист без конверта», «Недооцінений урок історії».
Юні учасники переконалися, щоб будувати майбутнє, треба добре знати істинну історію, любити свою країну і гаряче бажати зробити її кращою.

Телесюжет про захід дивіться тут.

Категорія: Заходи 2020 року | Переглядів: 355 | Додав: jun-biblioteka | Теги: 29 січня - День пам’яті Героїв Крут | Рейтинг: 0.0/0
«  Січень 2020  »