П`ятниця, 26.04.2024, 21:31

Головна » 2017 » Квітень » 13 » Година історії «Пласт гартує молодих»
Година історії «Пласт гартує молодих»
12 квітня – 105 років тому у Львові пластуни склали першу
Пластову присягу (1912 р.)

105 років тому у Львові пластуни склали першу Пластову присягу. З цієї нагоди 12 квітня в бібліотеку-філію для юнацтва на годину історії «Пласт гартує молодих» завітали учні 6-А та 6-Б класів СШ№ 2, рій «Зозулята» Калуського осередку національної скаутської організації  (НСОУ) «Пласт».

Захід розпочався словами «Гімну пластунів», який виконали юні пластуни Калуша. Ведучі заходу бібліотекар кафедри обслуговування дітей Ганна Мартинюк та бібліотекар читального залу Марія Кадоб’янська познайомили присутніх з історією створення Пластового рух в Галичині, який був започаткований сином Каменяра Петром Франком та студентом Іваном Чмолою. Вони наприкінці 1911 року створили у Львові перший скаутський гурток.
12 квітня 1912 року Олександр Тисовський організував з учнів гімназії скаутський гурток, що отримав назву «Пласт». Того дня пластуни прийняли присягу на вірність Богу та Україні. Організацію назвали «Пласт», в пам’ять про козаків-розвідників (пластунів) - із Запорізької Січі, а пізніше Кубані.

Виховник рою «Зозулята» пластунка сеньорка Наталія розповіла про засновників Пласту та ознайомила з книгами про національну скаутську організацію. Принципи пластування, розроблені Олександром Тисовським, знайшли своє відображення у книзі «Життя в Пласті» - посібнику, яким керуються пластуни до цього часу. Наталія Романів також пояснила на які вікові категорії поділяється Пласт та як стати членом цієї організації.
Усі бажаючі отримали буклети: «Осередки Пласту-НСОУ в Івано-Франківській області», «5 причин приєднатися до Пласту» та ін.

Під час зустрічі прозвучали вірші: Лариси Степаненко «Я - українець», Ольги Зеленко «Мандрівка пластуна», Романа Розвадовича «Гей, пластуне, підемо в гори» та Петра Карманського «Присяга пластуна». Учасники години історії переглянули документальний фільм та слайд-презентацію про скаутську організацію.
Категорія: Заходи 2017 року | Переглядів: 534 | Додав: jun-biblioteka | Теги: пласт | Рейтинг: 0.0/0
«  Квітень 2017  »