Четвер, 18.04.2024, 10:43

Головна » 2017 » Лютий » 1 » Година творчого дозвілля «Витинанки, візерунки – це чудові подарунки»
Година творчого дозвілля «Витинанки, візерунки – це чудові подарунки»

Нещодавно відбулося перше в цьому році засідання хобі-клубу «Стильні фантазії».
В бібліотеці-філії для юнацтва пройшла година творчого дозвілля «Витинанки, візерунки – це чудові подарунки». Усі присутні дізналися, що витинанка має давню історію, ажурні візерунки зі шкіри були відомі кочовим народам у 5 ст. до н.е. Паперові витинанки виникли вперше у Китаї. Найдавніші українські витинанки походять із Прикарпаття та Західного Поділля.  Офіційно термін «витинанка» з’явився 1913 року.

Учасники години творчого дозвілля з цікавістю послухали легенду про появу витинанки в Україні, після чого спробували проявити фантазію і створити свої оригінальні витинанки.

Легенда про появу витинанок в Україні
Колись, у давнину, в одному українському селі ввечері сиділа біля хати дівчина і мріяла про свого нареченого,  який давно пішов у далеку країну і не повертався.
Раптом затріпотів біля неї голуб і сів на коліна. Дівчина не сполохалася, бо то був їхній птах. Він прилетів здалеку. Його брав із собою хлопець – коханий дівчини. Приніс голуб на клаптику паперу звісточку. Вона сповіщала, що хлопець живий-здоровий і незабаром повернеться в село.
Дівчина довго думала: «Яку б це відповідь дати?». Потім зайшла до хати, взяла ножиці та папір і почала витинати візерунок. І як розгорнула папір, то побачила гарну-прегарну витинанку. Вона і незчулася, як це в неї просто вийшло. Прив’язала витинанку-звісточку до голуба, і він поніс її в далекий край коханому. Коли ж наречений повертався додому, він мав цю витинанку з собою, і як заходив у село, то всім показував її. Люди дивувалися чарівному візерунку. І там, де хлопець проходив, всі почали витинати таку ж красу.
Так в Україні з’явилися витинанки.

Категорія: Заходи 2017 року | Переглядів: 583 | Додав: jun-biblioteka | Теги: Витинанки, Клуб | Рейтинг: 0.0/0
«  Лютий 2017  »