П`ятниця, 26.04.2024, 21:12

Головна » 2017 » Вересень » 1 » Християнський календар «Перша Пречиста жито засіває, друга - дощем поливає, а третя снігом покриває»
28 серпня – Успіння Пресвятої Богородиці

Завершальним заходом літнього читального залу, який організовували працівники бібліотеки-філії для юнацтва, став християнський календар «Перша Пречиста жито засіває, друга - дощем поливає, а третя снігом покриває».
Відвідувачі літнього читального залу мали можливість більше дізнатися про життя та Успіння Пресвятої Богородиці. А також про ікони Пресвятої Богородиці, які знаходяться на території Івано-Франквівської області та про церкви в Калуші: Успіння Пресвятої Богородиці і Храм Божого Милосердя УГКЦ, Різдва Пресвятої Богородиці (УГКЦ), Різдва Пресвятої Богородиці УПЦ КП.

28 серпня православні та греко-католики святкують Успіння Пресвятої Богородиці. За традицією східної церкви, свято Успіння Пресвятої Богородиці або, як кажуть у народі, Перша Пречиста, належить до переліку дванадцяти найбільших свят церковного року, під час якого згадують упокоєння, воскресіння та прославлення Матері Божої.
У народі це свято називають «Перша Пречиста». Протягом осіннього періоду є три «Пречисті»: «Перша Пречиста жито засіває, друга - дощем поливає, а третя - снігом покриває». Отож, на «Першу Пречисту» відбувається озимий посів. Після цього свята колись у селі дівчата звільнялись від тяжкої роботи. Звідси й приповідка: «Прийшла Перша Пречиста - стає дівка речиста», багато говорить, бо немає вже що робити. У день Першої Пречистої селяни приносили в церкву на літургію колосся нового врожаю, щоб «Успіння-Матінка» благословила їхній труд та зберегла зібраний врожай від пожежі та дощу.

Категорія: Заходи 2017 року | Переглядів: 480 | Додав: jun-biblioteka | Теги: Успіння Пресвятої Богородиці | Рейтинг: 0.0/0
«  Вересень 2017  »