Субота, 20.04.2024, 00:45

Головна » 2019 » Вересень » 14 » Книжкова виставка – реклама «Книга + Кіно»
Книжкова виставка – реклама «Книга + Кіно»
14 вересня – День українського кіно

До Дня українського кіно, який щорічно відзначається в другу суботу вересня, бібліотека-філія для юнацтва підготувала книжкова виставку – рекламу «Книга + Кіно». На ній представлені книги, які розкривають історію створення вітчизняного і світового кіно. Як відомо з історії, перше українське кіно зняли в вересні 1896 року. Містом-родоначальником української кінематографії став Харків. Першим оператором кіно в Україні був фотограф Альфред Федецький. Він зняв хронікальні сюжети і в грудні влаштував перший показ в Харківському оперному театрі. Першою українською кіноактрисою стала Віра Холодна.

Користувачі також можуть переглянути книги, за якими талановиті режисери зняли свої геніальні фільми: «Тарас Бульба» Гоголя (режисер В. Бортко), «Тіні забутих предків» Коцюбинського (режисер С. Параджанов), «Роксолана» Назарука (режисер Б. Нібієрідзе), «Перехресні стежки» Франка (режисер О. Бійма) та інші. Письменники пишуть книги, сценаристи перетворюють їх у фільми, а режисери ті фільми знімають. Та першоджерелом для створення екранізації є КНИГА. Тому бажано спершу прочитати книгу, уявивши собі усі події, програвши в голові сюжети. А потім переглянути фільм та порівняти своє уявлення з баченням інших, які детально вивчили твір і адаптували її для глядачів. Тому, якщо хочете побачити картину, яку створив письменник, читайте книги, уявляйте, аналізуйте. Якщо хочете порівняти своє бачення твору з іншими, дивіться фільм.

Категорія: Заходи 2019 року | Переглядів: 570 | Додав: jun-biblioteka | Теги: День українського кіно | Рейтинг: 0.0/0
«  Вересень 2019  »