Субота, 27.04.2024, 01:30

Головна » 2020 » Липень » 28 » Виставка-портрет «Державник, мислитель, богослов»
Виставка-портрет «Державник, мислитель, богослов»
29 липня - 155-річчя від дня народження митрополита Андрея Шептицького

29 липня 2020 року відзначається 155-річчя від дня народження митрополита Андрея Шептицького (світське ім’я - граф Роман Марія Олександр Шептицький), настоятеля Української греко-католицької церкви в 1900-1944 роках, митрополита Галицького, охоронця Київського митрополичого престолу.
З цієї нагоди в бібліотеці-філії для юнацтва оформлено виставку-портрет «Державник, мислитель, богослов».

«Я дуже хотів би обтерти сльози з очей тих, що плачуть, потішити кожного, хто сумує, покріпити кожного, хто слабкий чи немічний, уздоровити кожного, хто хворий, просвітити кожного, хто темний... Я хотів би стати всім для усіх, щоби всіх спасти…» (митр. Андрей Шептицький).
Напевно, не було жодної важливої ділянки суспільного життя, у якій би митрополит не брав активної участі. Він підтримував молодих українських митців, надаючи їм стипендії для здобуття освіти у найкращих навчальних закладах Європи. На кошти митрополита було придбано будівлю, де розмістилася художня школа відомого митця Олекси Новаківського. У 1905 році він заснував Український національний музей, придбавши для нього окреме приміщення. Завдяки піклуванню Шептицького в музеї зібрано одну з найбільших у Європі збірок іконопису. Він особисто подарував музеєві майже 10 тисяч предметів з приватного зібрання й утримував його на особисті кошти. Крім того, він підтримував діяльність українських культурно-просвітницьких товариств «Просвіта», «Рідна школа», «Сільський господар».
10 цікавих фактів з життя митрополита Андрея Шептицького
Факт 1: походив з дуже знатної, заможної та віруючої родини.
Факт 2: знав багато іноземних мов.
Факт 3: реформував УГКЦ разом з Папою Римським.
Факт 4: відкривав академії, музеї, школи, садки та лікарні.
Факт 5: був посмертно удостоєний нагороди Яна Карського за порятунок євреїв.
Факт 6: отримав право правити Службу Божу сидячи.
Факт 7: реформував банківську систему.
Факт 8: віддав до музею понад 3 тисячі книг.
Факт 9: пережив політичні репресії та переслідування радянської влади.
Факт 10: перший пам’ятник митрополиту звели ще за його життя.
Детальніше - https://dyvys.info/2019/07/29/poliglot-i-metsenat-top-10-tsikavyh-faktiv-z-zhyttya-mytropolyta-sheptytskogo/

Усіх, кого зацікавила література про митрополита Андрея Шептицького, запрошуємо відвідати бібліотеку-філію для юнацтва.
Категорія: Заходи 2020 року | Переглядів: 239 | Додав: jun-biblioteka | Теги: митрополит Андрей Шептицький | Рейтинг: 0.0/0
«  Липень 2020  »