П`ятниця, 26.04.2024, 18:11

Головна » 2017 » Липень » 29 » Зустріч за круглим столом «Хрещення Русі: історичний, культурний та духовний вплив на розвиток України»
28 липня – День хрещення Київської Русі-України

З нагоди відзначення Дня хрещення Київської Русі-України та з метою збереження та утвердження традицій української державності, нагадування про роль історичної спадщини Русі-України у їх становленні, визнання важливості прийняття християнства для розвитку українського суспільства як невід’ємної частини європейської цивілізації та вшанування пам’яті Володимира Великого – видатного державного та політичного діяча, у центральній бібліотеці ім.Т.Шевченка 28 липня відбулася зустріч за круглим столом «Хрещення Русі: історичний, культурний та духовний вплив на розвиток України».

Прийняття християнства – найголовніше досягнення Володимира Великого і акт надзвичайно великої ваги. Хрещення Русі — це перша сходинка до духовності нашого народу.
Модератор зустрічі – Надія Михайлівна Руско – доктор філософії, релігіє знавець, доцент кафедри філософії Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу, викладач калуського коледжу економіки, права та інформаційних технологій цього університету.
В зустрічі взяли участь :
Отець Григорій Мороз – декан Калуський УПЦ КП;
Отець Олександр Марків – настоятель Калуського храму Володимира і Ольги УГКЦ;
Дьякон Ярослав Гвоздецький – калуського собору Всіх Святих землі Української УПЦ КП;
Марія Михайлівна Русин – колишній викладач КХТК
Ігор Васильович Сметанський – громадський діяч, член історичного клубу «ХолоднийЯр»;
Іван Павлович Ткачик – калуський літератор та просвітянин;
Богдан Сімків – калуський поет;
Віктор Володимирович Корольов – викладач права коледжу економіки, права та інформаційних технологій ІФНТУНГ;
Слухачі Університету третього віку при територіальному центрі соціального обслуговування м. Калуша.
Під час розмови звучали цікаві факти про запровадження християнства, про історію хрещення Київської Русі-України, про часи князівства Володимира.
Зокрема, Отець Олександр Марків розповів, як Володимир шукав істину і здійснив крок до зустрічі з Богом. А після хрещення повністю змінив своє життя і життя цілого народу.

Отець Григорій Мороз – декан Калуський УПЦ КП, наголосив на прийнятті християнства князем Володимиром візантійського обряду і охарактеризував князя, як особистість сильну і цінну для державності українського народу.

Всі, хто був залучений до розповідей про Велике Українське Хрещення, були об’єктивними і відвертими у своїх виступах. Така зустріч допомогла глибше відчувати славне минуле Київської Русі, а також переконатися настільки є актуальним християнство.
Під час засідання круглого столу було переглянуто відеофільми про Хрещення Русі Володимиром Великим.
Присутні мали змогу ознайомитися з матеріалами книжкової виставки «Вічні істини», яку підготували працівники центральної бібліотеки.

За матеріалами сайту Культура Калуша

Категорія: Заходи 2017 року | Переглядів: 464 | Додав: jun-biblioteka | Теги: хрещення русі | Рейтинг: 0.0/0
«  Липень 2017  »